2021

Tradycją naszej Parafii stała się coroczna inauguracja nowego roku formacyjnego, która ma miejsce początkiem września w czasie Mszy Świętej sprawowanej w intencji kapłanów, animatorów i wszystkich członków wspólnot duszpasterskich. 10 września w na Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkali się przedstawiciele wspólnot duszpasterskich parafii, przede wszystkim animatorzy oraz odpowiedzialni za Kręgi Domowego Kościoła rejonu „Świętej Rodziny”. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Proboszcz Grzegorz Kałdowski MSF, który przedstawił poszczególny wspólnotom nowych opiekunów duchowych. Na zakończenie animatorzy wspólnot otrzymali świece, jako symbol obecności Chrystusa.

(fot. Jacek G.)

1 lipca br. ks. Joachim Leszczyna MSF wyruszył samotnie w pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Alpach francuskich. Pielgrzymka związana ze 100 leciem pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w  Polsce zakończyła się 14 lipca na Górze La Salette.

fot. ks. Joachim MSF

Msza dziękczynna za 100 lat pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce, 35 lat parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie i za pracę duszpasterską ks. Sebastiana Sobkowiaka MSF i ks. Filipa Manikowskiego MSF

(fot. Dariusz S.)

W niedzielę, 13 czerwca, odbył się Koncert charytatywny dla Jędrusia, podczas którego zbierane były ofiary na rehabilitację Jędrusia – dziecka chorego na zespół Downa. Koncert został przygotowany przez Domowy Kościół, Zespół Mizmor i Gioia. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem parafian. (fot. Roman P.)