Przejdź do treści

5. Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

  1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczęły się dzisiaj, potrwają do środy.

Dzisiaj Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa zbiórka na kwiaty i dekoracje na Triduum Paschalne.

Dzisiaj po Mszy św. o 18.00 zapraszamy młodzież na spotkanie: „Wyjdź z Bogiem na papierosa”.

Msze św. z nauka ogólną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

Nauka dla rodziców i wychowawców: „Chcesz mieć rację czy dobre relacje?” w poniedziałek o 19.00.

Okazja do spowiedzi codziennie – 30 minut przed każdą Mszą św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi  w tych dniach, bo w tym roku nie będzie tzw. spowiedzi przedświątecznej.

W środę taca zbierana na każdej Mszy św. przeznaczona będzie na dzieła prowadzone przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicach ogłoszeń oraz dostępny na stronie internetowej.

  1. Msza św. w intencji Ojca św., Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o godz. 18.00.
  2. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W czasie Mszy św. o 18.00 przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć zobowiązanie modlitewne proszone są o przyniesienie świec. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. W tym dniu na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17.00 będzie celebrowana Msza Święta pogrzebowa za dusze dzieci utraconych.
  3. Pamiętamy, że w piątek przed Niedzielę Palmową odbywała się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. W tym roku zapraszamy na nabożeństwo tradycyjnie do kościoła: dzieci o 16.30, a dorosłych i młodzież o 17.30 i 19.00.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej.
  5. Informujemy, że „zbiórka makulatury na misje” odbędzie się 29 marca.
  6. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii po świętach – 6 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 w kościele. Zapisy w dniu rozpoczęcia.
  7. Caritas Parafialna dziękuje za wszystkie złożone dotychczas dary dla najuboższych rodzin naszej parafii. Produkty żywnościowe można jeszcze zostawić w koszu w kościele, a także w koszu, który znajduje się w sklepie „Społem” na naszym osiedlu.
  8. Mieszkańcom bloków Lewakowskiego 1 i 1a dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 28 marca o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 17.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli: śp. Jolanta Niżańska (lat 64) z ul. Rataja 10 i śp. Józef Kotula (lat 85) z ul. Pleśniarowicza 11. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….