Przejdź do treści

Zmartwychwstanie Pańskie – 04.04.2021

 1. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 7.30.  
 2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze św. jak w niedzielę.
 3. Ponieważ cud Zmartwychwstania nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jako jedno święto, by wciąż powtarzać tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Dlatego w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post w piątek. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 4. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej Parafii we wtorek – 6 kwietnia
  o godz. 19.00
  w kościele. Zapisy w dniu rozpoczęcia.
 5. Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00.
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego dnia jest nowenna do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 15.00 będzie sprawowana w intencji Zespołu CARITAS i ofiarodawców, którzy pomagają osobom potrzebującym w naszej parafii oraz
  w intencji wspólnoty Faustinum i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 9. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezjalną.
 10. Mieszkańcom bloków Pleśniarowicza 15 dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 11 kwietnia o godz. 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 11.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy przeżywać tajemnice naszej wiary w pięknie liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, ministrantom, chórowi, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji i kwiatów. Dziękujemy także za złożone w czasie Gorzkich Żali ofiary na wystrój kościoła. Bóg zapłać wszystkim!

Do wieczności odszedł: śp. Stanisław Lipiński (lat 78) z ul. Stojałowskiego 7. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….