Przejdź do treści

3. Niedziela Wielkanocy – 18.04.2021

  1. Dzisiaj, w ramach akcji Pola Nadziei, po Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.00 można złożyć datek na wsparcie Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
  2. Dzisiaj rozpoczął się XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do przeczytania w najbliższych dniach Ewangelii wg św. Marka i Księgi Mądrości. Pomocą niech nam będą sigla (odnośniki) do fragmentów Pisma Świętego wyłożone w koszykach obok prasy.
  3. Msza Święta w intencji narzeczonych w środę o godz. 18.00.
  4. W piątek Uroczystość Świętego Wojciecha, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Msza św. w int. wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę o 15.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.
  6. Uczniowie klas siódmych mogą zapisać się do bierzmowania przez stronę internetową Parafii.
  7. Dziękujemy mieszkańcom szeregówek przy ul. Pleśniarowicza za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza w ich intencji – 25 kwietnia o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 6.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Burak (lat 72) z ul. Zbyszewskiego 9 i śp. Franciszek Urban (lat 74) z ul. Stojałowskiego – jego pogrzeb dzisiaj w Pstrągowej o 13.30. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….