Przejdź do treści

10. Niedziela zwykła – 06.06.2021

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę o godz. 17.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  2. Procesja eucharystyczna wokół kościoła do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dzisiaj procesja po Mszy o godz. 10.30.
  3. W poniedziałek w naszej parafii będzie miała miejsce całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy Świętej porannej, a zakończy ją nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30 i Msza o 18.00. Plan czuwania jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej.Zachęcamy wszystkich parafian do cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w dzień powszedni o 7.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Zapraszamy na koncert charytatywny, podczas którego zbierać będziemy ofiary na rehabilitację Jędrusia – dziecka chorego na zespół Downa. Koncert przygotowany przez Domowy Kościół, Mizmor i Gioię – w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  7. Zbiórka makulatury na misje odbędzie się 16 czerwca br.
  8. Zbliżają się wakacje, które są także czasem zmian personalnych w naszej parafii. W tym roku posługę duszpasterską zakończą: ks. Sebastian i ks. Filip. Ks. Sebastian będzie prefektem szkoły działającej na terenie naszej parafii w Świdrze, a ks. Filip rozpocznie przygotowywanie się do wyjazdu na misje. Msza dziękczynna za ich posługę – 27 czerwca o 12.00.
  9. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 6 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 13 czerwca o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 8.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł śp. Czesław Wiech (lat 78) z ul Rataja 4a. Polecajmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…