Przejdź do treści

14. Niedziela zwykła – 04.07.2021

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mateusza Buławę  MSF, neoprezbitera. Ks. Mateusz przyjął święcenia kapłańskie 15 maja br., pochodzi ze Złotowa. Jest to jego pierwsza placówka duszpasterska. Ks. Mateusz wygłosi dzisiaj słowo Boże, a o godz. 12.00 odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Życzymy Księdzu Mateuszowi wielu łask i opieki Świętej Rodziny w pracy kapłańskiej.
  2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca wakacji, nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 18.00, a Msza św. wieczorna odprawiana będzie o godz. 20.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 15.00. Przez cały okres wakacji zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św., bo nie zawsze będzie to możliwe w trakcie Mszy św.
  3. Kancelaria Parafialna czynna jest co drugi dzień, tj.: w poniedziałek, środę i piątek o stałych godzinach. W sprawach losowych zawsze można kontaktować się z kapłanami w domu zakonnym.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i pomoc przy pikniku rodzinnym. Szczególne podziękowania za torty jubileuszowe i inne ciasta. Za wodę od firmy Alfred; za kiełbasę ze sklepu Społem; za namioty, stoły i ławki od Rady Osiedla. Podziękowania również księżom za prowadzenie całości i orkiestrze z Kotulina za uświetnienie tego wydarzenia.
  5. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 13 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 11 lipca o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 17 klatki 1 – 4.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu do wieczności odszedł nagle nasz współbrat ks. Marek Michalski MSF. Zmarł w Tromso w Norwegii w wieku 54 lat. Miał 28 lat kapłaństwa, z czego 23 lata przepracował właśnie w Norwegii. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…