Przejdź do treści

18. Niedziela zwykła – 1.08.2021

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Adamowicza MSF. Ksiądz Stanisław pochodzi z Białorusi, a pracował wcześniej w Szczytnej Kłodzkiej. Życzymy Księdzu Stanisławowi wielu łask i opieki Świętej Rodziny w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
 2. Rozpoczął się sierpień – miesiąc ważnych kościelnych świat maryjnych oraz rocznic  narodowych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości. Deklaracje trzeźwości wyłożone są na stolikach z prasą. Wypełnione można złożyć w zakrystii lub kancelarii.
 3. W środę, 4 sierpnia, rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 6.30 w kościele farnym w Rzeszowie (będzie transmitowana przez Radio VIA). Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pątnikom poprzez fale Katolickiego Radia VIA.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 5. Okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych w piątek rano przed Mszą św. oraz po południu od godz. 17.00. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W sobotę odwiedzimy chorych od godziny 8.30.
 7. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na różaniec w sobotę o godz. 17.30.
 8. W piątek, w Święto Przemienienia Pańskiego, przypada 5. rocznica śmierci ks. Andrzeja Rabija MSF, pierwszego proboszcza parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za spokój Jego duszy w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone tydzień temu datki do puszek na pomoc poszkodowanym w powodziach i  na środki transportu dla misjonarzy.
 10. Mieszkańcom bloku Stojałowskiego 4 klatki 1 – 5 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 8 sierpnia o 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Stojałowskiego 4 klatki 6 – 8.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Samorządowa Rada Osiedla zaprasza mieszkańców osiedla na AKADEMIĘ SMYKA na terenie naszego parku przy scenie osiedlowej. Impreza odbędzie się  6 sierpnia (piątek) od godz. 17.00 – 20.00. W programie  m.in. warsztaty artystyczne i edukacyjne, animacje. Serdecznie zapraszamy.