Przejdź do treści

23. Niedziela zwykła – 5.09.2021

 1. Przypominamy, że od dzisiaj powraca stały porządek Mszy Świętych niedzielnych.
  W kancelarii można już zamawiać Msze Święte na 2022 rok.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Afganistanu, którzy uciekli do Pakistanu i Iranu, oraz tych, którzy trafili do Polski. Koordynatorem pomocy jest Caritas Polska.
 3. W środę Święto Narodzenia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji podjętej 8 grudnia 2020 r. Prosimy osoby, które złożyły modlitewne zobowiązanie, o przyniesienie czerwonej róży jako symbolu ocalenia zagrożonego życia. W tym dniu w Kazimierzu Biskupim nasi współbracia złożą śluby wieczyste w tym również kleryk Jakub Dziurgot pochodzący z naszej parafii. Polecamy ich Waszej modlitwie.
 4. Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 18.00.
 5. Uroczysta Msza Święta inaugurująca pracę formacyjną wspólnot duszpasterskich (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych) 10 września (piątek) o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy oazowiczów i nowych chętnych od klasy czwartej wraz z rodzicami na pierwsze wspólne spotkanie Oazy Dzieci Bożych oraz Oazy młodzieżowej. Spotkanie w piątek po Mszy św. o 18.00.
 7. Pierwsza próba scholii GIOIA w sobotę o godz. 11.00 w salce parafialnej (wejście od strony plebanii). Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczęta od pierwszej klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby śpiewać w Zespole.
 8. Opiekun Liturgicznej Służy Ołtarza zaprasza kandydatów, młodszych i starszych ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 13.00 do salki ministranckiej.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 klasy 3A i 3B, a po Mszy św. o 12.00 klasy 3C, 3D i 3E w dolnym kościele.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich przy Sanktuarium o godz. 18.00. Więcej informacji na plakatach.
 11. Uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się 12 września (niedziela) o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do duchowej łączności. Oglądanie transmisji z tej uroczystości nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia w Mszy Świętej w kościele.
 12. Mieszkańcom bloków Kotuli 5 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 12 września o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 23.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Samorządowa Rada Osiedla zaprasza na Dzień Osiedla  na terenie parku obok sceny, który odbędzie się 11 września od godz. 14.00 – 24.00. W czasie trwania imprezy Centrum Medyczne Medyk będzie realizować szczepienia przeciw COVID 19.