Przejdź do treści

26. Niedziela zwykła – 26.09.2021

 1. Dzisiaj o 15.00 Msza Święta w int. wspólnoty Faustinum. Po mszy spotkanie w sali parafialnej.
 2. Chór „Sancta Familia” wznawia swoją działalność po przerwie wakacyjnej. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 27 września, o godz. 19.00. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby śpiewem chwalić Pana Boga.
 3. Zbiórka makulatury na misje w najbliższa środę, 29 września, przez cały dzień.
 4. Diakonia Uwielbienia Boga Tańcem zaprasza chętne osoby na spotkanie formacyjne połączone z tańcem w każdą środę o godz. 19.30 w sali ks. Berthiera na piętrze.
 5. Msze Święte w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci w środę i piątek o 18.00. W tych dniach członkowie Apostolstwa mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W piątek rozpoczną się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy wszystkie wspólnoty do włączenia się w prowadzenie modlitwy. W zakrystii jest wyłożony kalendarz modlitwy różańcowej na październik. Dzieci spotykają się na modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o 16.30.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź dla uczniów SP 28 od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.30. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od 8.30. Nowe osoby można zgłosić w kancelarii. Wieczorem o godz. 17.00 modlitwa w intencji życia i nabożeństwo różańcowe.
 9. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 10.30.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o 15.00 po krzyżem na Placu Śreniawitów.
 12. Na prośbę Oddziału Opieki Paliatywnej w Rzeszowie w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na wsparcie finansowe tego oddziału.
 13. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Więcej informacji na plakatach i stronie diecezjalnej.
 14. Mieszkańcom bloku Solarza 20 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 3 października o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 19.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 16. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przypomina, że 30 września kończy się spis powszechny. Każdy z nas zobowiązany jest do dopełnienia obowiązku spisania się. 
 17. Samorządowa Rada Osiedla Krakowska – Południe zachęca Mieszkańców do głosowania na osiedlowe wnioski w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2022 r. Są to: 1) Remont ul. Pleśniarowicza oraz 2) Imprezy dla dzieci i dorosłych mieszkańców naszego osiedla. Szczegóły na plakatach rozwieszonych na osiedlu. Zachęcamy do głosowania.
  Do wieczności odeszła śp. Alicja Kędzior (lat 37) z ul. Lewakowskiego 9. Pogrzeb we wtorek o 14.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…