Przejdź do treści

27. Niedziela zwykła – 3.10.2021

 1. Na prośbę Oddziału Opieki Paliatywnej w Rzeszowie w dzisiaj odbędzie się kwesta na wsparcie finansowe tego oddziału, gdzie przebywają pacjenci z chorobami nieuleczalnymi – najczęściej nowotworowymi. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. Dzieci spotykają się na modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki o 16.30.
 3. Dzisiaj odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o 15.00 po krzyżem na Placu Śreniawitów.
 4. We wtorek wspomnienie św. Faustyny. Msza św. o 18.00 w int. wspólnoty Faustinum.
 5. W czwartek wspomnienie M.B. Różańcowej. Msza św. o 18.00 w intencji Róż Żywego Różańca. To także pierwszy czwartek miesiąca.
 6. Zapraszamy na całonocne czuwanie „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku o przerwanie murów zła w małżeństwach i rodzinach”, które rozpocznie się w piątek po Mszy Świętej wieczornej i zakończy w sobotę Mszą o 7.00. W  czasie odmawiania Różańca będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, szczególnie małżonków i całe rodziny. Czuwanie prowadzi wspólnota Róż Żywego Różańca.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po mszach kwesta na rzecz uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 8. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 października w dolnym kościele. Po Mszy Świętej o 10.30 rodzice uczniów klas: 3A i 3B oraz po Mszy o 12.00 – klas: 3C, 3D i 3E.
 9. W ubiegłą niedzielę, w czasie badania praktyk religijnych, w naszym kościele na wszystkich Mszach św. było obecnych  1 262 osoby w wieku powyżej 7 lat. Jest to liczba niższa w porównaniu z rokiem 2019 (rok temu nie odbyło się liczenie parafian) i stanowi 18% mieszkańców naszej parafii. Do Komunii św. przystąpiło 540 osób, to jest 42% uczestników Mszy świętych. Nasza parafia liczy około 7 000 wiernych.
 10. Mieszkańcom bloku Solarza 19 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 10 października o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 16.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Przypominamy, że możemy głosować  na osiedlowe wnioski w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2022 r. Szczegóły na plakatach rozwieszonych na osiedlu.

Do wieczności odszedł śp. Stanisław Sikora (lat 72) z ul. Kotuli 1. Pogrzeb odbędzie się w Cerekwi. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…