Przejdź do treści

33. Niedziela zwykła – 14.11.2021

 1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Libanie. Po każdej Mszy św. zbiórka na ten cel.
 2. W środę Msza św. w int. o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci o 18.00.
 3. Zebranie zelatorów Żywego Różańca w poniedziałek, 15 listopada, po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Nocne czuwanie Róż Różańcowych w intencji kapłanów, misjonarzy i o nowe powołania oraz w intencji Ojczyzny zostało przeniesione z grudnia na najbliższy piątek, 19 listopada. Rozpoczęcie o 19.00, a zakończenie Mszą Świętą w sobotę o 7.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 5. Nabożeństwo misyjne i spotkanie Koła misyjnego w przyszłą niedzielę o 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 7. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych z prośbą o zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 8. Zapraszamy młodzież od udziału w 36. Światowym Dniu Młodzieży przeżywanym w diecezjach. Czuwanie modlitewne w najbliższy piątek o godz. 19.00 w parafii św. Judy Tadeusza. Natomiast w przyszłą niedzielę, 21 listopada, w katedrze rzeszowskiej Msza św. o godz. 12.00.
 9. Ks. Łukasz Leśniak składa serdeczne Bóg zapłać za hojne ofiary na rzecz jego parafii na Ukrainie.
 10. Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 27 listopada br. Odpłatność 70 zł. Zapisy w kancelarii.
 11. Mieszkańcom bloku Solarza 6 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 21 listopada o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 4 klatki 1 i 2.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wpływa coraz więcej informacji na temat przestępstw dokonywanych metodą „na wnuczka, na policjanta”. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakacie i ulotkach wyłożonych na stolikach z prasą.

Ogłoszenie po Mszy o 10.30:
Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie mogli być na spotkaniu w ubiegłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po tej Mszy Świętej do dolnego kościoła.

Do wieczności odeszli:
śp. Waldemar Szczypek (lat 38) z ul. Zbyszewskiego 10 i śp. Henryk Dąbrowski (lat 68) z ul. Solarza 6. Jego pogrzeb w środę na cmentarzu Wilkowyja o 14.30. Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…