Przejdź do treści

1. Niedziela Adwentu – 28.11.2021

 1. Wieczorną Mszą Święta w sobotę rozpoczęliśmy Odnowienie Misji Świętych. Dzisiaj na 18.00 zapraszamy młodzież, a obowiązkowo kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z nauką misyjna o 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. W poniedziałek o 19.15 nauka dla kobiet i mężczyzn „Mężczyzna i kobieta w zamyśle Stwórcy”. We wtorek o 19.15 spotkanie tematyczne „Święty Józef – Patron na trudne czasy”. W środę o 9.00 Msza Święta z udziałem seniorów i chorych, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, o 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału. Tradycyjnie na zakończenie, czyli w środę, będą zbierane ofiary na dzieła prowadzone przez ks. Bogusława i cała ekipę misyjną.
 2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o 18.00. W tych dniach będzie głoszone kazanie dla dzieci. Prosimy, by dzieci z lampionami ustawiały się przed obrazem Matki Bożej. Roraty w sobotę o godz. 7.00.
 3. Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. O 17.30 różaniec za zmarłych.
 4. Próba dla kandydatów, (którzy przystąpią do sakrament bierzmowania 5 grudnia) odbędzie się w najbliższy czwartek o 19.00. Obecność obowiązkowa.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od 15.30, Msza szkolna o 16.30. Spowiedź dla dorosłych i dla kandydatów do bierzmowania od 17.00.
 6. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.30. Czuwanie w intencji życia o 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 17.15.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupia. Gościć będziemy Biskupa Jana, Ordynariusza naszej Diecezji. Biskup Jan wygłosi słowo Boże w czasie każdej Mszy Świętej i spotka się z grupami według wyznaczonego planu. Będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 12.00, w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych została przełożona na niedzielę 12 grudnia.
 9. Za tydzień ogólnopolska akcja Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel. 
 10. Dzisiaj na pierwszej Mszy Świętej pobłogosławione zostały opłatki na stół wigilijny, które są rozprowadzane przez Pana Organistę po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę i po Mszy wieczornej w dni powszednie. Opłatki są do nabycia także w zakrystii i kancelarii.
 11. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii.Na stolikach z prasą wyłożone są tzw. torby miłosierdzia. Po wypełnieniu torby darami należy ją włożyć do kosza w kościele. Dary możemy również przynosić w innych opakowaniach. Już dzisiaj można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 16 zł, mała – 8 zł.
 12. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać kartki świąteczne za dobrowolną ofiarę.
 13. Mieszkańcom bloku Solarza 4 klatki 3 i 4 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 5 grudnia o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloków Solarza 3 i 9.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.