Przejdź do treści

2. Niedziela Adwentu – 5.12.2021

 1. W naszej Parafii dzisiaj wizytacja kanoniczna. Biskup Jan będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 12.00, w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania. Po Mszy o 15.00 spotkanie z liderami wspólnot w sali parafialnej.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stefana Amielawskiego MSF. Ksiądz Stefan przyszedł do nas z domu zakonnego w Poznaniu. Życzymy Księdzu Stefanowi wielu łask i opieki Świętej Rodziny w pracy kapłańskiej w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej.
 3. Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji Pomocy Kościołowi na Wschodzie po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na ten cel. 
 4. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o 18.00. Roraty w sobotę o 7.00.
 5. Spotkanie ze Świętym Mikołajem w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
 6. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęcia NMP. O 12.00 – Godzina Łaski, która rozpocznie się wspólnym różańcem. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć zobowiązanie modlitewne prosimy o przyniesienie świec. W tym dniu także zakończenie Roku Świętego Józefa, więc ponowimy akt zawierzenia św. Józefowi.
 7. Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, 12 grudnia, po Mszy Świętej o 12.00.
 9. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o 10.30 w czasie której otrzymają poświęcone medaliki. Po Mszy spotkanie z wszystkimi rodzicami w dolnym kościele.
 10. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii.Na stolikach z prasą wyłożone są torby miłosierdzia. Jeszcze dzisiaj można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po każdej Mszy Świętej i w dzień powszedni po Mszy wieczornej. Opłatki są także dostępne w zakrystii i kancelarii. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne za dobrowolną ofiarę.
 12. Mieszkańcom bloków Solarza 3 i 9 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 12 grudnia o 15.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloków Solarza 2 klatki 1 i 2.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł nasz współbrat ks. Stefan Duda (lat 84). Ks. Stefan pracował w parafii w Rzeszowie w latach 1988 – 91. Ostatnie lata przeżył w domu zakonnym w Gliwicach. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Żernicy. Polecajmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…