Przejdź do treści

Wizytacja kanoniczna – 5.12.2021

Wizytacja kanoniczna, której uwieńczeniem jest spotkanie Księdza Biskupa ze wspólnotą parafialną, odbywa się w każdej parafii co pięć lat. Poprzednia wizytacja naszej parafii miała miejsce w marcu 2016 roku i przeprowadził ją J.E Ks. biskup Edward Białogłowski. W tym roku, 5 grudnia 2021, nawiedził parafię J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba, ordynariusz.

Biskup Jan przybył na pierwszą Mszę Świętą o 7.30. Przed Mszą miało miejsce powitanie przez ks. proboszcza Grzegorza Kałdowskiego MSF i dziekana Dekanatu Rzeszów-Południe ks. kan. Stanisława Jamińskiego. Już we wnętrzu kościoła słowo powitania skierowała do Księdza Biskupa Pani Elżbieta, która wraz z mężem i córką przywitała naszego Gościa w imieniu wspólnoty parafialnej. Na koniec wybrzmiały słowa, by Ksiądz Biskup czuł się u nas jak w domu, bo w parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny jest nasz dom, w którym Maryja i św. Józef ukazują nam Jezusa. Później Ksiądz Proboszcz przedstawił w skrócie wydarzenia ostatnich pięciu lat. Mszy Świętej przewodniczył Prowincjał Polskiej Prowincji MSF ks. Piotr Krupa MSF. Ksiądz Biskup Jan skierował do parafian obecnych w kościele słowo Boże i na zakończenie liturgii udzielił błogosławieństwa.

Na wszystkich Mszach Świętych Ksiądz Biskup Jan głosił homilię i udzielał apostolskiego błogosławieństwa. Po Mszy o 10.30, z udziałem dzieci, spotkał się z dziećmi ze scholi Gioia. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00, której przewodniczył Ksiądz Biskup, młodzież naszej parafii przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Oprawę liturgiczną Mszy o 15.00 przygotował chór Sancta Familia. Po tej Mszy, w sali parafialne, odbyło się spotkanie z liderami wszystkich wspólnot duszpasterskich. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Wszyscy uczestniczy czuli się jak w domu i opowiadali Ojcu o tym co dzieje się w poszczególnych wspólnotach. W czasie ostatnie Mszy niedzielnej o 18.00, w której uczestniczyła młodzież, a śpiew prowadził jak zawsze zespół Mizmor, Ksiądz Biskup podziękował za to, że mógł spotkać się ze wspólnotą parafialną, liderami wspólnot i duszpasterzami w tak ciepłej atmosferze domu nazaretańskiego.

******************************************

Wizytacja (fot. Dariusz J.)

Sakrament bierzmowania (fot. Roman P.)