Przejdź do treści

3. Niedziela Adwentu – 12.12.2021

  1. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o 18.00. Roraty w sobotę o godz. 7.00.
  2. W poniedziałek, 13 grudnia, przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Tradycyjnie o godz. 19.30 zapalmy w oknach naszych mieszkań „Światło Wolności”.
  3. Od środy, 15 grudnia, rozpoczniemy wydłużony dyżur w konfesjonałach, by wszyscy, którzy tego pragną mogli do Świąt, spokojnie i z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Przed poranną Msza Świętą dyżur w konfesjonale od 6.30 i po południu od 17.00. Prosimy, by skorzystać z tej formy spowiedzi, bo w tym roku nie będzie tzw. spowiedzi przedświątecznej.
  4. Msza św. w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w środę o godz. 18.00.
  5. Spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne w przyszłą niedzielę o 17.00
  6. Opłatki na stół wigilijny rozprowadza Pan Organista po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę i po mszy wieczornej w dni powszednie. Opłatki są do nabycia także w zakrystii i kancelarii.
  7. Przypominamy, że Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Produkty żywnościowe można także zostawić w koszu, który znajduje się w sklepie „Społem” na naszym osiedlu.
  8. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.
  9. Mieszkańcom bloków Solarza 2 klatki 1 i 2 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 19 grudnia o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloków Solarza 2 klatki 3 i 4.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli:  śp. Sebastian Fuglewicz (lat 37) i śp. Krzysztof Kogut (lat 69). Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…