Przejdź do treści

4. Niedziela Adwentu – 19.12.2021

 1. Dzisiaj o 17.00 spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne. Zapraszamy.
 2. Do czwartku włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie. Z dziećmi spotkamy się we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
 3. Do czwartku włącznie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Przed poranną Mszą Świętą dyżur w konfesjonale od 6.30 i po południu od 17.00.
 4. W piątek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego zwyczajowo powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. Msza Święta wyłącznie o 7.00, nie będzie Mszy o 18.00. Od 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu w kruchcie kościoła będzie wystawione „Betlejemskie Światło Pokoju”.
 5. W tym roku zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i 24.00.
 6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
 7. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej Parafii – odpust. Suma odpustowa o 12.00. Słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Kamiński MSF. Jest to święto patronalne nie tylko naszego Zgromadzenia, ale wszystkich rodziny. W czasie każdej Mszy Świętej uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, by małżonkowie usiedli obok siebie.Uroczystość Świętej Rodziny kończy Rok Jubileuszowy 100 lat pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce.
 8. Msza św. w intencji wspólnoty FAUSTINUM – w przyszłą niedzielę o 15.00. Po mszy spotkanie formacyjne.
 9. Opłatki na stół wigilijny rozprowadza Pan Organista po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę. Opłatki są do nabycia także w zakrystii i kancelarii.
 10. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne za dobrowolną ofiarę.
 11. Od przyszłego wtorku, 28 grudnia, rozpoczniemy kolędowe spotkania z mieszkańcami naszej parafii. Spotykać się będziemy na Mszy św. o godz. 19.00, która będzie sprawowana w intencji mieszkańców z poszczególnych bloków i domów. Harmonogram Mszy Świętych jest wywieszony na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Jeśli termin mszy koliduje z obowiązkami rodzinnymi lub zawodowymi, to zachęcamy do przyjścia w innym, wybranym terminie.
 12. Siostry Prezentki ogłaszają nabór do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły oraz plakatach i ulotkach.
 13. Mieszkańcom bloków Solarza 2 klatki 3 i 4 dziękujemy za złożony dar na dekoracje i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 26 grudnia o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców szeregówek przy ulicy Rataja.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli:  śp. Adam Cyrul (lat 68)z ul. Pleśniarowicza i śp. Kacper Chyła (lat 21) z ul. Zbyszewskiego. Jego pogrzeb w środę o 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…