Przejdź do treści

2022

Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył ks. biskup Dariusz Kałuża MSF – Ordynariusz Diecezji Bougainville na Papui Nowej Gwinei. 

W czasie tej liturgii dziękowaliśmy Bogu za posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Łukasza Biełusza MSF i ks. Joachima Leszczyny MSF.

(fot. Dariusz J.)

Poniżej dwie galerie zdjęć Przyparafialnego Koło Fotografów

(fot. Dariusz J.)

(fot. Roman P.)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po dwóch latach pandemii, zgromadziła bardzo licznie naszych Parafian, którzy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami osiedla. Procesja przeszła ulicami: Solarz, Kotuli, Zbyszewskiego i Solarza.

(fot. Dariusz S.)

(fot. Filip Ł.)

(fot. Piotr C.)

W dniach 10 – 12 czerwca 2022 r. nasza Parafia przeżywała nawiedzenie Figury Matki Bożej w znaku Fatimskim. Peregrynacja Figury w Diecezji rzeszowskiej jest dziękczynieniem za 30. lat istnienia naszej diecezji.

(fot. Dariusz S.)

21 maja br. W Kazimierzu Biskupim odbyły się święcenia diakonatu i prezbiteratu, którym przewodniczył. ks. biskup Dariusz Kałuża MSF. Święcenia diakonatu przyjął nasz parafianin Jakub Dziurgot MSF wraz z Karolem Bielickim, natomiast trzech diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu.

W niedzielę 15 maja 2022 r. dzieci z klas czwartych przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Grzegorz Kałdowski MSF.

(fot. Piotr C.)

W niedzielę 8 maja 2022 r. dzieci z klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do stołu Pańskiego. Grupę 104 dzieci przygotował do tego wydarzenia ks. Mateusz Buława MSF. W Białym tygodniu dzieci uczestniczyły w nabożeństwie majowym i Mszy Świętej.

(fot. Piotr C.)

25 kwietnia br. młodzież klas ósmych przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Biskupa Jana Wątroby – ordynariusza. 

(fot. Wojciech B. i Dariusz J.)

Radość poranka Zmartwychwstania została oznajmiona biciem dzwonów i procesją rezurekcyjną, która trzykrotnie okrążyła kościół. Porannej Mszy Świętej przewodniczył. ks. Ireneusz Drawc MSF, a słowo Boże wygłosił ks. Stefan Amielawski MSF.

(fot. Piotr C., Roman P.)

W Wielką Sobotę, która jest także dniem ciszy, nie sprawuje się Mszy Świętej. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się po zmroku, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Tej uroczystej, o bogatej w treści i znaki Liturgii przewodniczył ks. Łukasz Biełusz MSF.

(fot. Paweł T., Filip Ł., Roman P.)

W Wieki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej, ale wierni mogą przystąpić do stołu Pańskiego w czasie wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. Do uroczystej modlitwy powszechnej zostało dołączone wezwanie o upragniony pokój dla Ukrainy. Liturgii przewodniczył ks. Stanislau Adamovich MSF. Adoracja Krzyża (przez przyklęknięcie lub pokłon) i czuwanie przy Grobie Pańskim trwało do godz. 24.00.

(fot. Filip Ł., Roman P.)

Po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią (od 1 kwietnia br. zostały zniesione limity osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w kościołach) mogliśmy uczestniczyć we wszystkich liturgiach Wielkiego Tygodnia, a przede wszystkim w Triduum Paschalnym. 

Obchody Triduum Sacrum rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek a kończą nieszporami Niedzieli Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego.

Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. dr hab. Waldemar Pałęcki MSF profesor KUL, a kazanie wygłosił ks. Proboszcz Grzegorz Kałdowski MSF. Adoracja najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia trwała do godz. 22.00

(fot. Filip Ł., Paweł T., Roman P.)

W tegorocznym Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Górce Klasztornej po dwuletniej przerwie, w rolę Jezusa wcieli się ks. Joachim Leszczyna MSF. W naszej galerii fotograficzna relacja z tego wydarzenia przygotowana przez jednego z Panów z Przyparafialnego Koło Fotografów.

(fot. Piotr C.)

W piątek, 8 kwietnia, po dwuletniej przerwie, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Nabożeństwo rozpoczęło się po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.30) na placu kościelnym. Nabożeństwu przewodniczył ks. Mateusz Buława MSF. 

(fot. Dariusz S., Paweł T., Roman P.)

W dniach od 19 do 22 marca br. odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosił ks. Janusz Jezusek MSF z Górki Klasztornej odpowiedzialny za Misterium Męki Pańskiej.

W pierwszym dniu Nowego Roku schola dziecięca Gioia zaprosiła wszystkich na wspólne kolędowanie, które miało miejsce po Mszy Świętej o godz. 15.00.

(fot. Dariusz J.)