Przejdź do treści

2022

Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył ks. biskup Dariusz Kałuża MSF – Ordynariusz Diecezji Bougainville na Papui Nowej Gwinei. 

W czasie tej liturgii dziękowaliśmy Bogu za posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Łukasza Biełusza MSF i ks. Joachima Leszczyny MSF.

(fot. Dariusz J.)

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po dwóch latach pandemii, zgromadziła bardzo licznie naszych Parafian, którzy uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami osiedla. Procesja przeszła ulicami: Solarz, Kotuli, Zbyszewskiego i Solarza.

(fot. Dariusz S.)

(fot. Filip Ł.)

(fot. Piotr C.)

W dniach 10 – 12 czerwca 2022 r. nasza Parafia przeżywała nawiedzenie Figury Matki Bożej w znaku Fatimskim. Peregrynacja Figury w Diecezji rzeszowskiej jest dziękczynieniem za 30. lat istnienia naszej diecezji.

(fot. Dariusz S.)

21 maja br. W Kazimierzu Biskupim odbyły się święcenia diakonatu i prezbiteratu, którym przewodniczył. ks. biskup Dariusz Kałuża MSF. Święcenia diakonatu przyjął nasz parafianin Jakub Dziurgot MSF wraz z Karolem Bielickim, natomiast trzech diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu.

W niedzielę 15 maja 2022 r. dzieci z klas czwartych przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Grzegorz Kałdowski MSF.

(fot. Piotr C.)

W niedzielę 8 maja 2022 r. dzieci z klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do stołu Pańskiego. Grupę 104 dzieci przygotował do tego wydarzenia ks. Mateusz Buława MSF. W Białym tygodniu dzieci uczestniczyły w nabożeństwie majowym i Mszy Świętej.

(fot. Piotr C.)

25 kwietnia br. młodzież klas ósmych przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Biskupa Jana Wątroby – ordynariusza. 

(fot. Wojciech B. i Dariusz J.)

Radość poranka Zmartwychwstania została oznajmiona biciem dzwonów i procesją rezurekcyjną, która trzykrotnie okrążyła kościół. Porannej Mszy Świętej przewodniczył. ks. Ireneusz Drawc MSF, a słowo Boże wygłosił ks. Stefan Amielawski MSF.

(fot. Piotr C., Roman P.)

W Wielką Sobotę, która jest także dniem ciszy, nie sprawuje się Mszy Świętej. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się po zmroku, należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Tej uroczystej, o bogatej w treści i znaki Liturgii przewodniczył ks. Łukasz Biełusz MSF.

(fot. Paweł T., Filip Ł., Roman P.)

W Wieki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej, ale wierni mogą przystąpić do stołu Pańskiego w czasie wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. Do uroczystej modlitwy powszechnej zostało dołączone wezwanie o upragniony pokój dla Ukrainy. Liturgii przewodniczył ks. Stanislau Adamovich MSF. Adoracja Krzyża (przez przyklęknięcie lub pokłon) i czuwanie przy Grobie Pańskim trwało do godz. 24.00.

(fot. Filip Ł., Roman P.)

Po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią (od 1 kwietnia br. zostały zniesione limity osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w kościołach) mogliśmy uczestniczyć we wszystkich liturgiach Wielkiego Tygodnia, a przede wszystkim w Triduum Paschalnym. 

Obchody Triduum Sacrum rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek a kończą nieszporami Niedzieli Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego.

Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. dr hab. Waldemar Pałęcki MSF profesor KUL, a kazanie wygłosił ks. Proboszcz Grzegorz Kałdowski MSF. Adoracja najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia trwała do godz. 22.00

(fot. Filip Ł., Paweł T., Roman P.)