Przejdź do treści

1. Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Stanisława Walasa MSF, który został skierowany do Rzeszowa w ramach praktyki duszpasterskiej. Diakona Stanisława polecamy Waszej modlitwie, by ten czas przeżył owocnie i przygotował się do przyjęcia święceń prezbiteratu.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00.  Różaniec o 16.30;
 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej;
 5. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży).
 6. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych – dzisiaj po Mszy Świętej o 10.30.
 7. Trwają katechezy katechumenalne, które są głoszone w poniedziałki, środy i piątki o 18.45 w dolnym kościele. Program katechez znajdziemy na tablicy ogłoszeń  i stronie internetowej.
 8. W czwartek Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w sali parafialnej.
 9. Szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w najbliższy czwartek i piątek (10 i 11 marca).
 10. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 19 marca w Uroczystość św. Józefa i potrwają do 22 marca.
 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy i dzieł misyjnych.
 12. Za wszystkie datki na rzecz uchodźców z Ukrainy wysokości 30 000 zł złożone w ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową – Bóg zapłać! Dziękujemy za otwarte serce i hojność. Osoby, które mogą przyjąć uchodźców do swoich domów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.

Pani Joanna, właścicielka cukierni „Z musu słodkie” przy Solarza 18 (pawilony), zaprasza dzisiaj (9.00 – 14.00) do zakupu ciast za dowolna kwotę, która zostanie przekazana na pomoc uchodźcom.

Szkoła Podstawowa Nr 28 organizuje transport na Ukrainę. Zbierane są: plecaki, śpiwory, karimaty, apteczki, środki opatrunkowe, buty trepy nr 42-46 oraz męska bielizna. Dary można składać w poniedziałek do godz. 10.00 w budynku szkoły. Akcja jest koordynowana przez Ministerstwo i Urząd Marszałkowski.

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu w kościele będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty spożywcze. Prosimy, aby były to produkty długoterminowe.
 2. Mieszkańcom bloków Lewakowskiego 5 i 5A dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 13 marca o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3 klatka 1 – 3.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać kartki wielkanocne.
 4. Szkoła Podstawowa Nr 28 prowadzi zapisy do oddziału przedszkolnego, klas pierwszych i klasy dwujęzycznej. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły i plakatach.

Do wieczności odszedł śp. Zbigniew Krzykowski (lat 72) z ul. Pleśniarowicza 4. Pogrzeb 14 marca w Łodzi. Polecajmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…