Przejdź do treści

2. Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

 1. Dzisiaj, w ramach przeżywanego Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy i dzieł misyjnych.
 2. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.  Różaniec o 16.30;
  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla wszystkich o 17.30 i 19.00.
 3. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o zatrzymanie wojny i pokój na świecie. Zakończenie adoracji Mszą Świętą o 22.00 w intencji pokoju.
 4. W sobotę Uroczystość Świętego Józefa. W tym dniu rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Janusz Jezusek MSF. Temat rekolekcji: „Odwagi! Nie bójcie się!” W sobotę, oraz w kolejne dni rekolekcyjne – tzn. w poniedziałek i wtorek – Msze Święte o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Spotkanie dla młodzieży starszej i młodszej oraz kandydatów do bierzmowania, w niedzielę po Mszy Świętej o 18.00. W poniedziałek dodatkowa nauka dla wszystkich chętnych po Mszy Świętej o 18.00.Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.
 5. Wspólnoty modlitewne diecezji rzeszowskiej zapraszają na Jerycho różańcowe w dniach 18 – 25 marca w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Informacje na plakatach i naszej stronie internetowej.
 6. Przez cały okres Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze i chemiczne. Dary dla ubogich można także zostawić w sklepie „Jabłuszko” w bloku przy ul. Solarza 8.
 7. Na stolikach z prasą wyłożone są skarbonki Jałmużny Wielkopostnej.  Skarbonki z darem wielkopostnym złożymy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na rzecz Caritas możemy także przekazać 1% podatku dochodowego.
 8. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3 klatki 1 – 3 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 20 marca o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3 klatki 4 i 5.
 9. Od dzisiaj młodzież oazowa rozprowadza kartki wielkanocne.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.