Przejdź do treści

Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

 • Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy o godz. 7.30 i 18.00.
 • Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte jak w niedzielę.
 • Ponieważ cud Zmartwychwstania nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jako jedno święto, by wciąż powtarzać tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Dlatego w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post w piątek. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 • Kolejne spotkania w ramach katechez przedmałżeńskich we wtorek o 19.00 w sali na piętrze.
 • Msza św. w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w środę o 18.00.
 • Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00.
 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego dnia jest nowenna do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek.
 • W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 15.00 będzie sprawowana w intencji Zespołu CARITAS i ofiarodawców, którzy pomagają osobom potrzebującym w naszej parafii oraz w intencji wspólnoty Faustinum i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszły poniedziałek, 25 kwietnia, młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00. Próba w najbliższy wtorek, 19 kwietnia, o 19.00 w kościele. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 • Próba przed Pierwszą Komunią Świętą dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców w czwartek o 19.00.
 • Zapraszamy na CZUWANIE RÓŻAŃCOWE w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin i całego świata oraz w intencji pokoju. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o 18.00 w najbliższy piątek (22 kwietnia) i zakończy Mszą Świętą w sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 • Wyjazd na Jasną Górę Ruch Rodzin Nazaretańskich w sobotę o godz. 4.00 rano spod kościoła.
 • Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 17 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji 24 kwietnia o 18.00. W tym tygodniu dar na kwiaty składają kandydaci do bierzmowania.