Przejdź do treści

3. Niedziela Wielkanocy – 1.05.2022

 • Dzisiaj początek nabożeństw majowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Przed nabożeństwem różaniec.
 • We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Pana Marka Kędziorka, który przez przybliży nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele wystawę o ks. Jerzym i nabyć płyty w kazaniami ks. Jerzego.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte o 7.00, 16.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą Świętą oraz po południu. Dla uczniów szkoły podstawowej od 15.30. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od 17.00.
  Zachęcamy uczniów klas czwartych, którzy 15 maja będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by w pierwszy piątek miesiąca przystąpili do spowiedzi.
 • W sobotę odwiedzimy chorych od 8.30. O 17.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nabożeństwo majowe.
 • Za tydzień w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci będą uczestniczyć w Mszach Świętych w niedzielę 8 maja o 10.30 i 12.30. Prosimy osoby niezwiązane z dziećmi o wybranie w niedzielę innej godziny Mszy Świętej. Spowiedź dla dzieci w sobotę. Klasy 3 A i B o 14.00. Klasy 3 C, D i E o 15.30. Rodziców zapraszamy do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca.  
 • Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych z racji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 2 maja oraz Uroczystości NMP Królowej Polski – 3 maja.
 • Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Andrzej Boboli w Strachocinie w dniu 21 maja. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
 • Informujemy, że zbiórkę makulatury na misje planujemy przeprowadzić w pierwszej połowie czerwca.
 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 15 za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza w ich intencji – 8 maja o godz. 9.00. W tym tygodniu ofiarę na kwiaty złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszli: śp. Bogumiła Miąsik (lat 62) z ul. Solarza 16 i śp. Tadeusz Dziura (lat 66) z ul. Rataja 4a. Jego pogrzeb w poniedziałek o 8.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…