Przejdź do treści
diakonat_jakub_dziurgot_kazimierz_biskupi

Święcenia diakonatu parafianina Jakuba Dziurgota MSF

Kazimierz Biskupi dla nas, Misjonarzy Świętej Rodziny, jest od 50 lat Alma Mater – domem, do którego powracamy z sentymentem, gdyż tam kształcimy się jako zakonnicy i przygotowujemy się do kapłaństwa.

21 maja br. nasz Ksiądz Proboszcz i ja, mieliśmy okazję powrócić do klasztoru w Kazimierzu Biskupim. Okazją była uroczystość święceń naszego parafianina Jakuba Dziurgota. Ksiądz biskup Dariusz Kałuża MSF wyświęcił go na diakona wraz z Karolem Bielickim, natomiast trzech diakonów konsekrował na kapłanów. Cały Kościół raduje się z nowych duchownych, którzy rozpoczynają swoją posługę. W ten sposób Kościół nieustannie się odmładza i pozostaje, pomimo upływu wieków, wciąż młody, gdyż naucza tego samego, czego nauczali apostołowie i sprawuje sakramenty, które ustanowił Chrystus.

Dziękujemy Bogu za tak wielki dar nowych diakonów i kapłanów. Szczególnie dziękujemy za to, że z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do swojej służby Jakuba. Polecajmy jego i pozostałych wyświęconych, opiece Matki Bożej i ich świętych patronów.

ks. Mateusz Buława MSF