Przejdź do treści

Zesłanie Ducha Świętego – 5.06.2022

 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę o godz. 17.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 • Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Wielkanocy, a w przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.
 • Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o 7.00 i 18.00. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu wieczorna Msza Święta sprawowana będzie w intencji naszej wspólnoty kapłańskiej. Jest to dar modlitewny od wspólnot parafialnych.
 • Zbiórka makulatury na misje w najbliższy czwartek, 9 czerwca.
 • W piątek Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskie. (Nie będzie różańca przed Mszą św.) Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i całonocne czuwanie różańcowe. Figura Matki Bożej Fatimskiej pozostanie w parafii do niedzieli wieczorem.
 • W sobotę, 11 czerwca, w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu różaniec o 17.00 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30 oraz zakończenie Adoracji. O 21.00 Apel Jasnogórski. Plan czuwania jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej. Zachęcamy wszystkich parafian do cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i czuwanie przy figurze Pani Fatimskiej.
 • W przyszłą niedzielę, na prośbę Biskupa Ordynariusza, zbiórka do puszek na służący młodzieży już od 25 lat Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny w Rzeszowie.
 • Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 16 czerwca. Procesja po Mszy św. o godz. 12.00 przejdzie ulicami: Solarza, Kotuli, Zbyszewskiego, Solarza. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków:
  Ołtarz I          – Solarza 20
  Ołtarz II         – Kotuli – szeregówki
  Ołtarz III        – Zbyszewskiego 4
  Ołtarz IV       – Zbyszewskiego 17.
 • Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje początkiem lipca letni wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy do Rabki. Więcej informacji na afiszu.
 • Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 4 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 12 czerwca o 7.30.  W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 2.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia, za dobrowolną ofiarę, okolicznościowy numer Posłańca Świętej Rodziny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wakacyjny wypoczynek dla rodzin z Ukrainy w naszych domach rekolekcyjnych.
 • Szkoła Podstawowa Nr 28 i Siostry Dominikanki z Rzeszowa organizują zbiórkę darów dla mieszkańców wsi Andrivka w obwodzie Bucza. Dary można przynosić w poniedziałek do sali 99d. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Do wieczności odeszli: śp. Grzegorz Synoś (l. 52) z ul. Zbyszewskiego 6 i śp. Krystyna Stawarz – Juszczyk (lat 84) z ul. Pleśniarowicza 15. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….