Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

 • Figura Matki Bożej Fatimskiej pozostaje w naszej parafii przez całą niedzielę. Pożegnanie figury dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie wspólnoty, do czuwania w godzinach popołudniowych. Plan czuwania jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej.
 • Dzisiaj po każdej M szy Świętej zbiórka do puszek na  Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny w Rzeszowie.
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę i w Boże Ciało godz. 17.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
 • W środę Msza Święta wieczorna w int. narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o 9.00 na Placu Farnym. Wieczorem koncert „Jednego Serca – Jednego Ducha” o 19.00 w Parku Sybiraków.
  W naszej parafii w tym dniu Msze Święte jak w niedzielę, ale w związku z procesją nie będzie Mszy św. o 15.00 i koronki do Bożego Miłosierdzia. Procesja po Mszy św. o 12.00 przejdzie ulicami: Solarza, Kotuli, Zbyszewskiego i Solarza. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków:
  Ołtarz I          – Solarza 20
  Ołtarz II         – Kotuli – szeregówki
  Ołtarz III        – Zbyszewskiego 4
  Ołtarz IV       – Zbyszewskiego 17.
  Konstrukcje drewniane do ołtarzy można pobrać u Pana kościelnego we wtorek i środę po Mszy wieczornej (do godz. 19.00). Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami. W przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego będzie można włożyć płatki kwiatów na procesję.
  Przez oktawę Uroczystości procesja wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę procesja po Mszy św. o 10.30.
 • Spotkanie wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15.00.
 • Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 2 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 19 czerwca o 7.30.  W tym tygodniu
  o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 2a.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Samorządowa Rada Osiedla zaprasza mieszkańców 50+ na wycieczkę do Warszawy. W programie m.in.: Świątynia Opatrzności Bożej i Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.

Do wieczności odszedł śp. Władysław Leśniak (l. 90) z ul. Solarza 9. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….