Przejdź do treści

12. Niedziela zwykła – 19.06.2022

 • Dzisiaj w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o 14.00, po niej przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o 16.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. Więcej informacji na afiszu.
 • Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedzielę o 17.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
 • Procesja eucharystyczna wokół kościoła do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dzisiaj procesja po Mszy o godz. 10.30.
 • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w dzień powszedni o 7.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 28, w piątek o godz. 10.00. Zapraszamy uczniów, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i rodziców.
 • Msza Święta w intencji wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę o 15.00.
 • Zbliżają się wakacje, które są także czasem zmian personalnych w naszej parafii. W tym roku posługę duszpasterską zakończą: ks. Łukasz i ks. Joachim. Ks. Łukasz podejmie obowiązku socjusza w naszym nowicjacie w Wielkim Klinczu, a ks. Joachim został przydzielony do ekipy rekolekcyjno-misyjnej i zamieszka w Świdrze. Msza dziękczynna za ich posługę – w przyszłą niedzielę o 12.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. bp Dariusz Kałuża MSF z Papui Nowej Gwinei.
 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. Wspólne świętowanie i zabawa rozpoczną się o 14.00 na placu przed kościołem. W programie atrakcje: coś na słodko, kawa i herbata, grill, turniej rodzinny, występ Gioii, dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, a na zakończenie zabawa taneczna z misjonarzami. Szczegóły na plakacie. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na organizację tego wydarzenia.
 • Ruch Czystych Serc i Fundacja Oaza Życzliwości zaprasza na rekolekcje w trzech różnych terminach do ośrodka w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej RCS.
 • Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 2A dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 26 czerwca o 7.30.  W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 4.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Samorządowa Rada Osiedla informuje, że zapisy dzieci na wyjazd do Brzezówki – Parku Rozrywki odbędą się w środę (od 16.00 – 18.00) w Klubie KRAK. Wyjazd 7 lipca br. Rada przypomina także o obowiązku składania deklaracji przez wszystkich właścicieli lub zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których występują źródła ciepła do Wydziału Ochrony Środowiska UMRz do 30 czerwca br. 

Do wieczności odeszła śp. Stanisława Ciba (lat 89) z ul. Stojałowskiego 12. Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…