Przejdź do treści

14. Niedziela zwykła – 3.07.2022

  • Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Walasa MSF, neoprezbitera. Ks. Stanisław przyjął święcenia kapłańskie 21 maja br., pochodzi z okolic Mielca. Jest to jego pierwsza placówka duszpasterska. Ks. Stanisław wygłosi dzisiaj słowo Boże, a o godz. 12.00 odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Życzymy Księdzu Stanisławowi wielu łask i opieki Świętej Rodziny w pracy kapłańskiej.
  • Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca wakacji, nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 18.00, a Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 20.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 15.00. Przez cały okres wakacji zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św., bo nie zawsze będzie to możliwe w trakcie Mszy.
  • Kancelaria Parafialna czynna co drugi dzień, tj.: w poniedziałek, środę i piątek o stałych godzinach. W sprawach losowych (np. zgłoszenie pogrzebu, czy wezwanie do chorego) zawsze można kontaktować się z kapłanami w domu zakonnym.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i pomoc przy pikniku rodzinnym. Szczególne podziękowania za pyszne torty i ciasta. Za wodę od firmy Alfred; za kiełbasę ze sklepu Społem; za namioty, stoły i ławki od Rady Osiedla. Podziękowania również Panom za ofiarny dyżur przy grillu oraz księżom i naszemu DJ Panu Łukaszowi za prowadzenie całości oraz harcerzom, Oazie i dzieciom z zespołu Gioia. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać!
  • Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie misyjne z Misjonarzami Świętej Rodziny na Jasnej Górze z 16/17 lipca (sobota/niedziela). Koszt ok. 100 zł. Wyjazd w sobotę, 16 lipca o godz. 11.00. Zapisy w kancelarii.
  • Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 6 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 10 lipca o 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 8.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł śp. Wacław Jurzysta (lat 70) z ul. Solarza 6. Polecajmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….