Przejdź do treści

Msza dziękczynna – 26.06.2022

W ostatnią niedzielę czerwca Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył ks. biskup Dariusz Kałuża MSF – Ordynariusz Diecezji Bougainville na Papui Nowej Gwinei. Księdza Biskupa przywitały przedstawicielki Koła Misyjnego.

W czasie tej liturgii dziękowaliśmy Bogu za posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Łukasza Biełusza MSF i ks. Joachima Leszczyny MSF. Ksiądz Łukasz po sześciu latach, decyzją Przełożonych zakonnych, został  przenosi się do Wielkiego Klincza, gdzie w nowicjacie będzie towarzyszył młodym adeptom życia zakonnego. Natomiast ksiądz Joachim, po trzech latach posługi w naszej parafii, rozpocznie pracę w ekipie rekolekcyjno-misyjnej. Będzie głosił rekolekcje i misje na terenie całej Polski.

Słowo Boże w czasie tej Mszy Świętej wygłosił ks. Łukasz nawiązując do Ewangelii z 13. Niedzieli zwykłej (Łk 9,51-62) o trzech naśladowcach Jezusa. Mówił o drodze powołania zakonnego i kapłańskiego jako pójściem za Jezusem, który nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć (Łk 9,58). I dziękował za ten czas posługi w Rzeszowie, gdzie zawsze wracał jak do domu, do rodziny.

Po błogosławieństwie pasterskim Biskupa Dariusza w języku pidgin, słowa podziękowania za posługę duszpasterską ks. Łukasza i ks. Joachima skierowały, w imieniu wszystkich parafian, rodziny z I Kręgu Domowego Kościoła i z Koła Fotografów.

(fot. Dariusz J.)