Przejdź do treści

Projekt Kostka (16-18.09.2022)

Młodzież ze wspólnot Ignis oraz Oazy wraz z księdzem Mateuszem MSF wyruszyli w piątek, 16 września, do Złotowa na festiwal „Projekt Kostka” – niezwykłe wydarzenie łączące w sobie elementy inspirujących warsztatów, spotkań ze znanymi osobami oraz wyjątkowego hip-hopowego festiwalu.

Były to trzy dni spotkania z Bogiem, modlitwy, doświadczenia wspólnoty Kościoła, dobrej zabawy i muzyki.

W piątek uczestniczyliśmy w koncertach: Heres WZN, Tau, Łzy.

Sobota była dniem najintensywniejszym. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o 8.00. O godz. 9.30 rozpoczął się konkurs rapu. Jak co roku uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.

Tradycyjnie, młodzież wraz z kapłanami wyszła na ulice miasta, by zrobić „raban” – zachęcać do przyjścia na „Projekt Kostka” mieszkańców Złotowa, ewangelizować i wyrażać swoją młodzieńczą radość. Nie przeszkodził w tym nawet ulewny deszcz, który momentami padał.

O 17.30 wprowadzono najważniejszą osobę na „Projekcie Kostka” – Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adorowaliśmy Go wspólnie śpiewem, rozważaniami i przebywaniem z Panem. Po duchowych przeżyciach przyszedł czas na zabawę – koncert laureatów konkursu, rapera „Cukier” oraz zespołu „niemaGOtu”

Festiwal zakończył się w niedzielę Mszą Świętą, podczas której słowo wygłosił ks. Andrzej Tron MSF – Wikariusz Prowincjalny Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny. Zachęcił młodzież do realizowania w życiu „dużego Projektu Kostka” – codziennego dorastania do pełni człowieczeństwa i pełni życia chrześcijańskiego, i podjęcia systematycznej pracy nad sobą.

Niech Bóg będzie uwielbiony w tym wydarzeniu.