Przejdź do treści

2. Niedziela Adwentu – 4.12.2022

 1. Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji Pomocy Kościołowi na Wschodzie po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na ten cel. 
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o 18.00. Roraty w sobotę o 7.00.
 3. Spotkanie ze Świętym Mikołajem we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęcia NMP. O 12.00 – Godzina Łaski, która rozpocznie się wspólnym różańcem. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć zobowiązanie modlitewne prosimy o przyniesienie świec.
 5. Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 6. W sobotę Mszą Świętą wieczorną rozpoczną się rekolekcje przygotowujące nas do przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego: „Idziemy do Betlejem”. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Stachowiak MSF, misjonarz z Papui Nowej Gwinei. Zaplanujmy swoje zajęcia tak, by w dniach 10 – 13 grudnia znaleźć czas na spotkanie z przychodzącym Jezusem. Już w sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie i naukę stanową wszystkie kobiety z naszej parafii. W niedzielę po Mszy wieczornej spotkania dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii i fanpage’u.
 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o 10.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają medaliki. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.
 8. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii.Na stolikach z prasą wyłożone są torby miłosierdzia. Jeszcze dzisiaj można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 9. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po każdej Mszy Świętej i w dzień powszedni po Mszy wieczornej. Opłatki są także dostępne w zakrystii i kancelarii. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.
 10. Mieszkańcom bloku Solarza 8 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 11 grudnia o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 6.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Osiedlowy Klub Kultury KRAK zaprasza na KIERMASZ ŚWIĄTYCZNY w przyszłą niedzielę, 11 grudnia, w godzinach 11.00 – 15.00. W programie min. pieczenie pierników.
 13. Policja ostrzega przed oszustami, którzy telefonicznie, podając się za przedstawicieli banku lub kogoś z rodziny, próbują wyłudzić pieniądze. Apelujemy o zachowanie czujności i zgłaszanie takich incydentów na Policję.

Do wieczności odeszła śp. Krystyna Maciejewska (lat 67) z ul. Pleśniarowicza 2, a w Górce Klasztornej zmarł nasz współbrat ks. Antoni Chabraszewski MSF (lat 85). Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…