Przejdź do treści

4. Niedziela Adwentu – 18.12.2022

 1. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o 18.00. Roraty w sobotę o 7.00.
 2. Dzisiaj o 16.45 spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne. Zapraszamy.
 3. Od poniedziałku, 18 grudnia, rozpoczniemy wydłużony dyżur w konfesjonałach, by wszyscy, którzy tego pragną mogli do Świąt przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Przed poranną Msza Świętą dyżur w konfesjonale od 6.30 i po południu od 17.00 do 19.00. Prosimy, by skorzystać z tej formy spowiedzi, bo w tym roku nie będzie tzw. spowiedzi przedświątecznej. Nie będzie też spowiedzi przed pasterką i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 4. W związku z przygotowaniami kościoła do świąt, w najbliższą środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego zwyczajowo powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. Msza Święta wyłącznie o 7.00, nie będzie Mszy o 18.00. Od 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
 6. W tym roku zapraszamy na Pasterkę o 24.00.
 7. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie mszy o godz. 18.00.
 8. Msza św. w intencji wspólnoty FAUSTINUM – w przyszłą niedzielę o 15.00. Po mszy spotkanie formacyjne.
 9. W przyszły poniedziałek, 26 grudnia, święto Świętego Szczepana. Msze św. jak w niedzielę.
 10. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii i na Ukrainę.
 11. Opłatki na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy Świętej. Opłatki są także dostępne w zakrystii i kancelarii. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.
 12. Od wtorku, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii czyli tzw. „kolędę”. W dni robocze odwiedziny zaczynają się o godz. 16.00, w sobotę o godz. 15.00. Przypominamy, że przychodzimy w imię Chrystusa i z Jego błogosławieństwem. Zasadniczym celem odwiedzin duszpasterskich jest modlitwa w intencji całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się w niej uczestniczyć.
 13. Mieszkańcom bloku Solarza 4 kl. 1 i 2 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 26 grudnia o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 4 kl. 3 i 4.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.