Przejdź do treści

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022

 • Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o 18.00. Msza o 15.00 w intencji wspólnoty Faustinum.
 • Jutro święto Świętego Szczepana. Msze św. jak w niedzielę.
 • Msza św. w int. Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
 • W środę na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji podjętej w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Prosimy osoby, które podjęły trud modlitwy o przyniesienie czerwonej róży jako symbolu ocalenia zagrożonego życia. W tym dniu w Rzeszowie odbędzie się Marsz za Życiem. Rozpoczęcie o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej.
 • W piątek Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej Parafii – odpust. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Suma odpustowa o 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. Robert Ciżewski MSF, rektor z Ciechocinka. Na każdej Mszy św. uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, by małżonkowie usiedli obok siebie. W tym dniu, na terenie naszej Parafii, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę ostatni dzień roku. Msza św. dziękczynna za 2022 rok o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo na zakończenie roku. O północy Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, ale zmiana tajemnic różańcowych została przełożona na niedzielę, 8 stycznia.
 • Schola dziecięco-młodzieżowa GIOIA zaprasza na koncert kolęd 1 stycznia o godz. 17.00.
 • Od wtorku, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii czyli tzw. „kolędę”. W dni robocze odwiedziny zaczynają się o godz. 16.00, w sobotę o godz. 15.00. Przypominamy, że przychodzimy w imię Chrystusa i z Jego błogosławieństwem. Zasadniczym celem odwiedzin duszpasterskich jest modlitwa w intencji całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się w niej uczestniczyć. Stół nakrywamy białym obrusem, na którym stawiamy krzyż i świece.
  W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
  wtorek         – Zbyszewskiego 13 i Zbyszewskiego 17, Solarza 16
  środa           – Solarza 20, Solarza 22, Zbyszewskiego 10 i Zbyszewskiego 8 kl. 1 – 3
  czwartek      – Zbyszewskiego 8 kl. 4 – 6, Zbyszewskiego 6 i 9 oraz Zbyszewskiego 4 kl. 1 – 3 i Kotuli 5
  Szczegółowy plan jest wywieszony w kościele, w gablocie na zewnątrz i dostępny na stronie internetowej.
 • Po świętach kancelaria parafialna czynna będzie codziennie rano po Mszy Świętej, a wieczorem tylko w środę od 19.00 do 20.00.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szopki, choinek i dekoracji świątecznych
 • Mieszkańcom bloku Solarza 4 kl. 3 i 4 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 1 stycznia o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloków Solarza 3 i 9.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszły: śp. Krystyna Klimczak (lat 64) z ul. Zbyszewskiego 8 i śp. Krystyna Kut (lat 86) z ul. Solarza 6.  Śp. Małgorzata Godek (lat 58) z ul. Lewakowsk. 15 – jej pogrzeb 28 grudnia o 11.30 na cmentarzu Wilkowyja. Śp. Maria Janda (lat 99) – jej pogrzeb 28 grudnia o 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…