Przejdź do treści

7. Niedziela zwykła – 19.02.2023

 • Jak informowaliśmy tydzień temu, dzisiaj po każdej Mszy Świętej można podpisać petycję o wycofaniu z programu finansowania procedury in vitro z budżetu Miasta Rzeszowa. By podpis był ważny potrzebny jest numer PESEL.
 • Spotkanie Koła misyjnego i nabożeństwo misyjne – dzisiaj o godz. 16.45. Zapraszamy.
 • W środę – Popielec. Rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Obowiązuje post ścisły: jakościowy – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dotyczy wszystkich katolików) i ilościowy – jeden posiłek do syta w ciągu dnia  (dotyczy katolików pomiędzy 18. a 60. rokiem życia).
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej;
  Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży);
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o 17.00. Różaniec o 16.30.
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą poranną śpiewane będą Godzinki o Męce Pańskiej.
 • Droga Krzyżowa na ulicach Rzeszowa odbędzie się 24 lutego (piątek) o 18.00. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na pl. Śreniawitów obok Zamku Lubomirskich. Zakończenie Mszą Świętą  w kościele OO. Bernardynów.
 • Msza Święta w int. wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę o 15.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na spektakl przedstawiający życie Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu Grupy Teatralnej Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ z Diecezji Rzeszowskiej. Spektakl rozpocznie się o 15.45 w sali na piętrze.
 • W związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki kieruje apel o to, aby piątek, 24 lutego br. był dniem modlitwy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, a w niedzielę, 26 lutego br., aby została przeprowadzona w kościołach zbiórka finansowa na pomoc dla Ukrainy. Po wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 • Tydzień temu na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 9 140 zł. Bóg zapłać za złożony dar serca. Także Ksiądz Proboszcz parafii bł. Jerzego Popiełuszki składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać!
 • Mieszkańcom bloku Rataja 4A dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 26 lutego o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców Lewakowskiego 14 i 15.
 • Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszły: śp. Janina Bazylska (lat 95) z ul. Stojałowskiego 4 i śp. Danuta Bereś (lat 85) z ul. Solarza 23. Jej pogrzeb w poniedziałek o 12.30 na cmentarzu w Zwięczycy. Polecajmy nasze zmarłe parafianki Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…