Przejdź do treści

3. Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

 1. Przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które zakończą się w środę. Msze Święte z nauką ogólną codziennie o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Dzisiaj na wieczorną Mszę Świętą i spotkanie po niej, zapraszamy młodzież. W poniedziałek o 19.00 nauka dla mężczyzn, a we wtorek o 19.00 – dla kobiet. Taca zbierana w środę na każdej Mszy Świętej przeznaczona będzie na dzieła prowadzone przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej.
 2. W poniedziałek, 13 marca, zbiórka makulatury na misje. Kontener, jak zawsze, będzie stał na placu przed kościołem.
 3. Msza św. o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci  w środę o 18.00.
 4. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.30 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
 5. Zapraszamy na Małżeńską Drogę Krzyżową, która odbędzie się w piątek, 17 marca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej.
 6. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa przeprowadzi akcję „100 gram ryżu”, dzięki której przez post, modlitwę i jałmużnę wspomożemy misje. Nasza jałmużna złożona przy tej okazji zostanie przeznaczona na misje prowadzone przez Misjonarzy Świętej Rodziny.
 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę, 19 marca, po Mszy Świętej o 10.30 w dolnym kościele.
 8. Przez cały okres Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty spożywcze o przedłużonej trwałości oraz środki chemiczne. Taki dar serca można zostawić także w koszu w sklepie „Społem” na naszym osiedlu i w sklepie „Jabłuszko” przy ul. Solarza 8.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Francji, z dłuższym pobytem na La Salette w dniach 26 czerwca – 3 lipca br. W programie pielgrzymki: Nevers – gdzie znajduje się sarkofag z nienaruszonym ciałem św. Bernadety, Lourdes, Carcassonne, oczywiście La Salette, a w drodze powrotnej Ars. Koszt pielgrzymki 1 450 PLN i 390 EURO. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. Zgłoszenia i zapisy pod podanymi numerami telefonów. Zapisy do 26 marca z zaliczką 500 zł. Zachęcamy do udziału.
 10. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 12 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 19 marca o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców Lewakowskiego 9.
 11. Dzisiaj można już nabyć kartki świąteczne. Za tydzień Caritas parafialna będzie rozprowadzać baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.  
 13. Osiedlowy Dom Kultury KRAK zaprasza na Wielkanocny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 19 marca (niedziela) w godzinach 10.00 – 15.00. Będzie można nabyć palmy wielkanocne, pieczone baranki, pisanki i inne ozdoby świąteczne.

Do wieczności odeszła śp. Stanisława Garbarz (lat 85) z ul. Kotuli 5. Jej pogrzeb we wtorek, 14 marca, o 13.30 na cmentarzu Pobitno. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…