Przejdź do treści

Pielgrzymka do Francji 26.06.-3.07.2023

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Francji. W programie: Nevers, Rocamadour,  Lourdes, Carcassonne,  Avignon,  La Salette, Ars.

Dzień 1 – poniedziałek 26.06
Spotkanie w ustalonym miejscu w Rzeszowie, Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Wyjazd  o ustalonej godzinie. Przejazd w ciągu dnia przez Czechy, Niemcy w kierunku Francji. Nocleg tranzytowy w okolicach Strasburga. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 2 – wtorek 27.06
Rano śniadanie i przejazd do Nevers. Miejsce gdzie spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zobaczymy klasztor St. Gildard, gdzie znajduje się sarkofag z nienaruszonym ciałem św. Bernadetty. Zwiedzimy muzeum i grotę, która powstała na wzór groty Massabielle z Lourdes. Przejazd na nocleg, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – środa 28.06
Śniadanie i wyjazd do Rocamadour. Nawiedzimy słynna kaplicę Notre-Dame z cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. Miejsce gdzie, według legendy  przybył z Ziemi Świętej św. Zacheusz i założył swoją pustelnię. Przejazd na nocleg do Lourdes (nocleg w domu pielgrzyma Polskiej Misji Katolickiej). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – czwartek 29.06
Śniadanie, całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Nawiedzimy kościół św. Piotra gdzie była ochrzczona św. Bernadetta, celę więzienną “Le Cachot”, Młyn Boly, w którym się urodziła, Grotę Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie jest cudowne źródełko. Po południu nawiedzimy dwupoziomową Bazylikę Niepokalanego Poczęcia, Bazylikę Różańcową i podziemna Bazylikę św. Piusa X. Obiadokolacja. Wieczorem udział w uroczystej procesji różańcowej ze świecami, nocleg.

Dzień 5 – piątek 30.06
Wczesnym rankiem Msza św. Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Carcassonne – spacer urokliwymi ulicami miasteczka. Zobaczymy okazałą fortecę z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Avignon – siedziba Papieży. Zobaczymy słynny most, katedrę Notre Dame i Pałac Papieski. Przejazd na nocleg do La Salette, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – sobota 1.07
Śniadanie. Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette, położonego w pięknej scenerii alpejskich szczytów, na wysokości 1800 m n.p.m. Wspaniałe otoczenie pięknych gór, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Poznamy historię La Salette w miejscu Objawienia Matki Bożej, zwiedzimy Sanktuarium, muzeum i nawiedzimy grób założyciela Misjonarzy Świętej Rodziny Sługi Bożego ks. Jana Berthiera. Msza św. Czas na modlitwę. Wieczorem udział w procesji ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – niedziela 2.07
Śniadanie, Msza św. udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej związanej z samym Objawieniem, w miejscu Objawienia, lub wokół góry Planeau. Obiad i przejazd do Ars. miasta związanego z posługą kapłańską proboszcza św. Jean-Marie Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, gdzie długimi godzinami spowiadał, pomodlimy się w kaplicy serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza. Wyjazd w drogę powrotna do Polski. 

Dzień 8 – poniedziałek 3.07
Przyjazd do Rzeszowa w godzinach południowych.  Zakończenie pielgrzymki.

Plan może ulec małym zmianom w zależności od pogody i dostępności zwiedzanych obiektów. Ostateczną kolejność zwiedzania ustala organizator. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy św.

Koszt pielgrzymki: 390 EURO i 1450 PLN. Dla grupy min. 45 osób.

Cena zawiera: 

 • opiekę doświadczonego pilota,
 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 6  noclegów w hotelach/domach pielgrzyma,
 • 6 śniadań, 
 • 6 obiadokolacji,
 • 1 obiad
 • ubezpieczenie UNIQA TU S.A: KL (10 000 EUR), NNW (2000 EUR), bagaż (200 EUR),
 • przewodnicy,
 • podatek VAT,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • bilety wstępu,
 • System tour guide.

Cena nie zawiera: 

 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • własne wydatki.

Ważne informacje: każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości

Zgłoszenia i zapisy pod nr telefonu:  661 456 545 lub 603 786 482,
a także w Kancelarii parafialnej do 26 marca z zaliczką 500 zł

Pielgrzymka jest organizowana z Biurem Turystycznym Beskidy Travel