Przejdź do treści

5. Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

 • W poniedziałek Mszą Święta o 7.00 rozpocznie się wizytacja prowincjalna naszej wspólnoty zakonnej. Wizytatorami będą ks. Andrzej Tron MSF – wieceprowincjał i ks. Mirosław Książek MSF – sekretarz prowincjalny.
 • Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Dzisiaj i za tydzień w czasie nabożeństwa, zbiórka na kwiaty i dekoracje na Triduum Paschalne.
  W piątek Droga Krzyżowa ulicami osiedla, na którą zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.30. Prosimy o przyniesienie świec. Krzyż do poszczególnych stacji poniosą przedstawiciele wspólnot parafialnych. Plan wywieszony jest na zewnątrz kościoła. W tym dniu nie będzie osobnego nabożeństwa dla dzieci i dla młodzieży.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O 6.30 Godzinki. Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych. Będzie to już wizyta przedświąteczna, nie będziemy chodzili w Wielki Piątek. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, czuwanie w intencji życia i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej Procesja z palmami w czasie Mszy o 10.30. Prosimy w tym dniu nie ustawiać samochodów na placu kościelnym i chodniku wokół kościoła. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali własnoręcznie robiona palemki.
 • Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00.
 • Informujemy, że Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii 4 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 w kościele. Zapisy w dniu rozpoczęcia.
 • W przyszłym tygodniu, od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie będzie trwał wydłużony dyżur w konfesjonałach: Przed poranną Mszą Świętą od 6.30 oraz przed południem od 10.00 do 12.00 i po południu od 17.00 do 19.00. Prosimy, by skorzystać z tej formy spowiedzi. W tym roku nie będzie całodniowej spowiedzi przedświątecznej.
 • W kościele oraz w sklepie Jabłuszko i w sklepie Społem są wystawione kosze, do których można składać trwałe produkty spożywcze i chemiczne.
 • Dziękujemy za datki złożone w ramach akcji „100 gram ryżu”. Do akcji można dołączyć jeszcze dzisiaj i złożyć ofiarę na misje prowadzone przez nasze Zgromadzenie.
 • Po każdej Mszy Świętej można nabyć baranki wielkanocne w cenie 10 zł, świece po 15 zł i kartki świąteczne.
 • Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje wyjazd na Jasna Górę z nawiedzeniem po drodze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniu 15 kwietnia br. Koszt 100 zł. Zapisy w kancelarii.
 • Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 7 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 2 kwietnia o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców Lewakowskiego 5 i 5a.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu Papieskim”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie o 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana) i przejście do katedry, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia. Później przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim. Uczestnicy marszu proszeni są o to, aby zabrali palmy do poświęcenia, a także mieli na sobie biały element stroju (np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp.). Marsz będzie miał charakter modlitewny.