Przejdź do treści

Zmartwychwstanie Pańskie – 9.04.2023

 1. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy o godz. 7.30 i 18.00
 2. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte jak w niedzielę.
 3. Ponieważ cud Zmartwychwstania nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jedno święto, by wciąż powtarzać tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Dlatego w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post w piątek. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 4. Kolejne spotkania w ramach katechez przedmałżeńskich we wtorek o 19.00 w sali na piętrze. Można jeszcze dołączyć.
 5. Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00.
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego dnia jest nowenna do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek. Dzisiaj i jutro nowenna i koronka o godz. 14.30.
 7. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 15.00 będzie sprawowana w intencji Zespołu CARITAS i ofiarodawców, którzy pomagają osobom potrzebującym w naszej parafii orazw intencji wspólnoty Faustinum i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 8. Spotkanie Koła misyjnego i nabożeństwo misyjne w przyszłą niedzielę o 16.45.
 9. W przyszły poniedziałek, 17 kwietnia, młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00. Ostatnia próba w czwartek o 19.00  w kościele. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Jasną Górę z Ruchem Rodzin Nazaretańskich
   w dniu 15 kwietnia br. Koszt 100 zł. Zapisy w kancelarii.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy przeżywać tajemnice naszej wiary w pięknie liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, ministrantom, chórowi, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji i kwiatów. Dziękujemy także za złożone w czasie Gorzkich Żali ofiary na wystrój kościoła oraz ofiary złożone na potrzeby wspólnoty oazowej w Wielki Czwartek. Bóg zapłać wszystkim!
 12. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3 klatki 1 – 3  dziękujemy za złożony dar na kwiaty i  sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 16 kwietnia o 18.00. W tym tygodniu dar na kwiaty składają kandydaci do bierzmowania.

Do wieczności odeszła śp. Józefa Pałęcka, mama naszego współbrata, ks. Waldemara. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…