Przejdź do treści

3. Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023

  1. Nasza Parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie wolontariuszy, którzy będą rozdawali wszystkim kwiat żonkila – symbol nadziei, za dobrowolne ofiary do puszek po Mszach Świętych o 7.30. 9.00 i 10.30.  Zebrane fundusze będą przeznaczone na potrzeby Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
  2. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski przeniesiona z dzisiaj. Msze Święte o 7.00 i 18.00.
  3. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
  4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do rocznicy Pierwszej Komunii św. w najbliższy czwartek (27 kwietnia) o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  5. Parafia Świętego Józefa w Rzeszowie zaprasza dzieci na Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 30 kwietnia. Więcej informacji na afiszu.
  6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce trzeźwościowej do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, która wyruszy z naszej Parafii w przyszły poniedziałek, 1 maja. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
  7. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za 25. lat konsekracji s. Magdaleny, której przewodniczył będzie ks. Biskup Jan, ordynariusz. Uroczystość odbędzie się w przyszły poniedziałek, 1 maja o godz. 18.00.
  8. Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę autokarową do Francji, z dłuższym pobytem na La Salette w dniach 26 czerwca – 3 lipca br. W programie pielgrzymki także Nevers, Lourdes, Carcassonne, Ars. Koszt 1 450 PLN i 390 EURO. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia i zapisy z zaliczką 500 zł w kancelarii. Zachęcamy do udziału.
  9. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3 klatki 4 i 5 dziękujemy za dar złożony na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana 30 kwietnia o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3a.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer TRWAJCIE W MIŁOŚCI.

Do wieczności odszedł śp. Janusz Czyrek (lat 53) z ul. Solarza 8. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…