Przejdź do treści

4. Niedziela Wielkanocy – 30.03.2023

 1. W poniedziałek początek nabożeństw majowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Przed nabożeństwem różaniec. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach, szczególnie we wtorki i czwartki. W tych dniach będą rozdawane obrazki, które należy nakleić na kartkę A4. Przewidujemy nagrody dla tych, którzy zbiorą najwięcej obrazków i przygotują najładniejsze rysunki.
 2. Piesza Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu wyruszy z naszej Parafii w poniedziałek, 1 maja po Mszy Świętej porannej.  Zachęcamy do udziału.
 3. W poniedziałek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 s. Magdalena będzie dziękować za dar powołania i za 25. lat konsekracji. Mszy będzie przewodniczył ks. Biskup Jan, ordynariusz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Uroczysta Eucharystia będzie sprawowana w kościele farnym o 9.30, a po niej odbędą się uroczystości patriotyczne na Rynku.
 5. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych z racji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 2 maja oraz Uroczystości NMP Królowej Polski – 3 maja.
 6. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte o 7.00, 16.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą Świętą oraz po południu. Dla uczniów szkoły podstawowej od 15.30. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od 17.00. Rano, o 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej
 8. W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.Odwiedzimy chorych od 8.30. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nabożeństwo majowe.
 9. W sobotę o 18.00 ks. prałat Piotr Tarnawski (radca Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie) będzie sprawował Mszę Świętą dziękczynną w 25 rocznicę święceń prezbiteratu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00.
 11. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3a dziękujemy za dar złożony na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana 7 maja o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3b.
 12. Informujemy, że w Rzeszowie działa Uniwersytecka Poradnia Prawna. która mieści się w budynku Instytutu Nauk Prawnych, Plac Ofiar Getta 4/5. Poradnia jest prowadzona przez studentów prawa i udziela bezpłatnych porad prawnych. Więcej informacji na afiszu. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy także szczegółowe informacje o studiach na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku „Nauki o rodzinie”.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.