Przejdź do treści

5. Niedziela Wielkanocy – 7.05.2023

 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Przed nabożeństwem różaniec.
  Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach, szczególnie we wtorki i czwartki. W tych dniach są rozdawane obrazki. Przewidujemy nagrody dla tych, którzy zbiorą najwięcej obrazków i przygotują najładniejsze rysunki.
 • W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.
 • W czwartek Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po mszy spotkanie formacyjne.
 • Za tydzień w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieci będą uczestniczyć w Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Prosimy osoby nie związane z dziećmi o wybranie w niedzielę innej godziny Mszy Świętej. Spowiedź dla dzieci w sobotę, 13 maja. Klasy 3a i 3b o godz. 14.00, 3c i 3d o godz. 15.30. Rodziców zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 • W najbliższy poniedziałek i wtorek, w związku z próbami dzieci przed Pierwszą Komunią św., różaniec zostaje przeniesiony po Mszy św. wieczornej.
 • Spotkanie organizacyjne w sprawie Pikniku parafialnego odbędzie się 10 maja (środa) o godz. 20.00 w sali parafialnej. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w organizację tego wydarzenia.
 • Dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w sobotę, 13 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie o 15.00.
 • Dzielimy się radością, że 20 maja w Kazimierzu Biskupim, pochodzący z naszej parafii diakon Jakub Dziurgot MSF przyjmie święcenia prezbiteratu. Otoczmy go modlitwą oraz tych wszystkich, którzy w tym dniu przyjmą święcenia prezbiteratu i diakonatu.
 • Zbliża się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. Odbędzie się ona 10 września br. w Markowej. Jednak już w najbliższych dniach musimy podać ilość osób pragnących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Na uroczystość można pojechać indywidualnie, ale wtedy parkingi dla niezgłoszonych samochodów będą usytuowane ok. 10 kilometrów od placu, gdzie będzie sprawowana Msza Święta. Osoby, które pragną zadeklarować wyjazd autokarem, lub zgłosić zapotrzebowanie na kartę parkingową prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii.
 • Dom Pięknej Miłości, położony w pobliżu Kalwarii Zebrzydowskiej, zaprasza na rekolekcje młodzież, osoby dorosłe i małżeństwa. Informacje o ofercie wakacyjnego wypoczynku znajdziemy na afiszach na zewnątrz kościoła.
 • Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3b dziękujemy za dar złożony na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana 14 maja o 7.30. W tym tygodniu ofiarę na kwiaty i sprzątanie złożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.