Przejdź do treści

6. Niedziela Wielkanocy – 14.05.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Przed nabożeństwem różaniec. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach, szczególnie we wtorki i czwartki.
 2. Dzisiaj dzieci z klas trzecich przeżywają swoją Pierwszą Komunię Świętą. W ramach „Białego Tygodnia” dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 17.30, a następnie w Mszy Świętej o 18.00. Zakończenie „Białego Tygodnia” w piątek.
 3. W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka, zapraszamy do wyjścia z domów na Ewangelizację na placach. Spotkajmy się dzisiaj o 16.00 ze śpiewem, na placu w centrum osiedla, obok basenu Karpik. Zapraszamy wszystkich, a nasz udział niech będzie świadectwem wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz radosnego i pełnego nadziei oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego
 4. Msza Święta w intencji o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci w środę o 18.00.
 5. W piątek początek nowenny do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W przyszłą niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii św. na Mszy Świętej o 10.30. Prosimy osoby nie związane z dziećmi obchodzącymi Rocznicę Pierwszej Komunii św. by w tym dniu, w miarę możliwości, wybrały inną godzinę mszy. Okazja do spowiedzi  dla dzieci codziennie przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 7. Spotkanie formacyjne wspólnoty Faustinum w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 8. W najbliższą sobotę w naszym seminarium zakonnym w Kazimierzu Biskupim odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu. Polecamy Waszej modlitwie naszych Współbraci, którzy przyjmą święcenia, a szczególnie diakona Jakuba Dziurgota MSF, pochodzącegoz naszej parafii, który przyjmie święcenia prezbiteratu.
 9. Parafia Świętego Krzyża zaprasza do kościoła przy ul. 3 Maja na noc adoracji i modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Rozpoczęcie czuwania modlitewnego w poniedziałek, 15 maja, o 21.00, a zakończenie we wtorek, 16 maja, celebracją Eucharystii o godz. 6.30.
 10. W tym tygodniu o złożenie ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloków Lewakowskiego 1 i 1a.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.