Przejdź do treści

Święcenia prezbiteratu – 20.05.2023

W sobotę 20 maja br. w kościele seminaryjnym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim pięciu alumnów otrzymało święcenia diakonatu i prezbiteratu. Uroczystej liturgii przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski, biskup diecezji włocławskiej.

Święcenia prezbiteratu otrzymali diakoni z polskiej prowincji: dk. Jakub Dziurgot MSF oraz dk. Karol Bielicki MSF, natomiast święcenia diakonatu przyjęli klerycy z prowincji malgaskiej: kl. Etienne Andriamitantsoa MSF, kl. Leon Ranaivosoa MSF oraz kl.  Hermann Botoiaia MSF, którzy odbywają formację w polskim seminarium.

W gronie nowowyświęconych prezbiterów jest pochodzący z naszej parafii ks. Jakub Dziurgot MSF. Pamiętamy Go, gdy kilka lat temu służył przy ołtarzu w naszym parafialnym kościele i jako animator LSO przygotowywał młodszych ministrantów do takiej posługi. Był także odpowiedzialny za wspólnotę IGNIS i udzielał się we wspólnocie Animus – grupie Odnowy w Duchu Świętym. Dzisiaj już jako kapłan będzie szafował sakramenty i służył wspólnotom, do których pośle Go Pan.

W niedzielę przed południem neoprezbiterzy sprawowali Mszę Świętą prymicyjną. Ks. Karol wraz z ks. Jakubem modlili się za mieszkańców Kazimierza Biskupiego, wspólnotę seminaryjną oraz prosili o nowe, święte i liczne powołania do naszego zgromadzenia.

Już wkrótce, bo w niedzielę 4 czerwca, ks. Jakub będzie sprawował Mszę Świętą prymicyjną w naszym kościele parafialnym. Na jej zakończenie udzieli uroczystego błogosławieństwa, do którego jest przypisany odpust zupełny. Zapraszamy do licznego udziału, bo jest to wielkie i radosne święto parafii.

Więcej informacji i zdjęć: https://klerycymsf.pl/aktualnosci/swiecenia-2023

(fot. z portalu klerycymsf.pl)