Przejdź do treści

Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023

 • Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Wielkanocy, a w przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.
 • Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o 7.00 i 18.00. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • Do środy włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę o godz. 17.30. Dzieci, które zbierały obrazki na majówkach przynoszą rysunek Matki Bożej razem z obrazkami w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o 10.30. Przewidziane nagrody.
 • W środę święto Nawiedzenia NMP. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, wieczorem Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu wieczorna Msza Święta sprawowana będzie w intencji naszej wspólnoty kapłańskiej. Jest to dar modlitewny od wspólnot parafialnych. Po Mszy Świętej katecheza dla dorosłych.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte o 7.00, 16.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą Świętą oraz po południu. Spowiedź uczniów szkoły podstawowej od 15.30. Dla młodzieży i dorosłych od 17.00. Godzinki do MB Bolesnej o 6.30.
 • W sobotę o 6.30 Godzinki. Odwiedzimy chorych od 8.30. Po południu o 17.00 modlitwa w intencji życia i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 • W dniu 20 maja br. święcenia prezbiteratu w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim przyjął, pochodzący z naszej parafii, ks. Jakub Dziurgot MSF. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, o godz. 12.00 odprawi swoją Mszę prymicyjną. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną.
 • Zmiana tajemnic różańcowych została przeniesiona na niedzielę, 11 czerwca.
 • Dzisiaj o 15.30 w salce przy kancelarii spotkanie organizacyjne dla tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Francji. Gdyby ktoś chciał jeszcze uczestniczyć w tym wyjeździe, to dzisiaj ostania szansa. Zapraszamy. Zaliczka 500 zł.  
 • Dzisiaj na ul. 3 Maja „Kremówka Papieska”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 13.30 w kościele Świętego Krzyża, a po niej poczęstunek kremówką.
 • Trwają Dni Osiedla, które odbywają się w parku przy scenie osiedlowej. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do udziału.
 • Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 8 czerwca. Procesja po Mszy św. o godz. 12.00 przejdzie ulicami: Pleśniarowicza, Jana Wiktora, Stojałowskiego i Solarza. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków: Ołtarz I – Pleśniarowicza 15, Ołtarz II – Rataja – szeregówki (na wysokości ronda), Ołtarz III – Stojałowskiego – szeregówki, Ołtarz IV – Zbyszewskiego 10.
 • Informujemy, że od 12 czerwca na placu kościelnym będzie wystawiony kontener na makulaturę.
 • Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 17 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 4 czerwca o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 15.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.