Przejdź do treści

Najświętszej Trójcy – 4.06.2023

 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę i w Boże Ciało godz. 17.30. W dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o 9.00 na Placu Farnym. Wieczorem koncert „Jednego Serca – Jednego Ducha” o 19.00 w Parku Sybiraków.
  W naszej parafii w tym dniu Msze Święte jak w niedzielę, ale w związku z procesją nie będzie Mszy św. o 15.00 i koronki do Bożego Miłosierdzia. Procesja po Mszy św. o 12.00 przejdzie ulicami: Pleśniarowicza, Jana Wiktora, Stojałowskiego i Solarza. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków: Ołtarz I – Pleśniarowicza 15, Ołtarz II- Rataja – szeregówki, Ołtarz III – Stojałowskiego – szeregówki i domki, Ołtarz IV      – Zbyszewskiego 10.
  Konstrukcje drewniane do ołtarzy można pobrać u Pana kościelnego we wtorek i środę po Mszy wieczornej (do godz. 19.00). Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami. W przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego będzie można włożyć płatki kwiatów na procesję.
  Przez oktawę Uroczystości procesja wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę procesja po Mszy św. o 10.30.
 • W sobotę w naszej parafii będzie miała miejsce całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy Świętej porannej, a zakończy ją nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30 i Msza o 18.00. Plan czuwania jest wywieszony na tablicach ogłoszeń i dostępny na stronie internetowej.Zachęcamy wszystkich parafian do cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00.
 • Informujemy, że od 12 czerwca na placu kościelnym będzie wystawiony kontener na makulaturę.
 • Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 15 i rodzicom Księdza Prymicjanta dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 11 czerwca o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 11.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Samorządowa Rada Osiedla Krakowska – Południe zaprasza Mieszkańców 50+ z naszego Osiedla na wycieczkę do Krakowa w dniu 21 czerwca br. Zapisy w osiedlowym klubie KRAK 07 czerwca 2023 r. (środa) od godz. 18.00 do godz. 20.00. Szczegóły na plakatach.

Do wieczności odeszli: śp. Edmund Jońca (lat. 90)  z ul. Zbyszewskiego 4, śp. Zbigniew Dębicki (lat 100) z ul. Solarza 9, śp. Marek Śliwa (lat 64) z ul. Stojałowskiego 12. Jego pogrzeb we wtorek, 6 czerwca o 11.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecamy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…