Przejdź do treści

13. Niedziela zwykła – 2.07.2023

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Karola Bielickiego MSF, neoprezbitera. Ks. Karol przyjął święcenia kapłańskie 20 maja br., pochodzi z Węgorzewa. Jest to jego pierwsza placówka duszpasterska. Ks. Karol wygłosi dzisiaj słowo Boże, a o godz. 12.00 odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Życzymy Księdzu Karolowi wielu łask i opieki Świętej Rodziny w pracy kapłańskiej.
  2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli aż do końca wakacji, nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 18.00, a Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 20.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 15.00. Przez cały okres wakacji zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św., bo nie zawsze będzie to możliwe w trakcie Mszy.
  3. Kancelaria Parafialna czynna od jutra w poniedziałek, środę i piątek o stałych godzinach. W sprawach losowych (np. zgłoszenie pogrzebu, czy wezwanie do chorego) zawsze można kontaktować się z kapłanami w domu zakonnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych w piątek rano przed Mszą św. oraz po południu od godz. 17.00. Msze Święte w pierwszy piątek o godz. 7.00 i 18.00. O 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i pomoc przy pikniku rodzinnym. Szczególne podziękowania za pyszne ciasta; za wodę od firmy Alfred; za kiełbasę ze sklepu Społem; za namioty, stoły i ławki od Rady Osiedla. Podziękowania składamy również Panom za ofiarny dyżur przy grillu, przy dmuchaniu zjeżdżalni dla dzieci, także księżom za prowadzenie całości oraz harcerzom, Oazie i dzieciom z zespołu Gioia. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać!
  6. Rodzice Wiktorii składają serdeczne podziękowanie wszystkim Parafian za dar serca. Na pomoc dla Wiktorii udało się zebrać ponad 6 750 zł. Do tego dochodzi kwota zebrana do puszki „ofiara na piknik” – 1 230 zł, co daje w sumie 7 980 zł. Bóg zapłać! Na prośbę rodziców Wiktorii Msza Święta w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w najbliższą sobotę – 8 lipca, o godz. 18.00.
  7. Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie misyjne z Misjonarzami Świętej Rodziny na Jasnej Górze w dniu 15 lipca (sobota). Koszt 100 zł, płatne przy zapisach w kancelarii.
  8. Informujemy, że 12 lipca, odbędzie się zbiórka elektrośmieci na pomoc misjom na Wschodzie. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przynieść i zostawić na placu kościelnym w godzinach od 8.00 do 15.00. Więcej informacji na afiszu i ulotkach.
  9. Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 4 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 9 lipca o 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 2.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowym numer TRWAJCIE W MIŁOŚCI w cenie 8 zł.

Pogrzeb śp. Pawła Zdrady odbędzie się w czwartek, 6 lipca o 9.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…