Przejdź do treści

15. Niedziela zwykła – 16.07.2023

  1. W tym tygodniu, 20 lipca (czwartek) przypada 10. rocznica ingresu do katedry rzeszowskiej bpa Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Ludwika Wawrzeczkę MSF, który od 19 lat pracuje na Madagaskarze, a w tym roku obchodzi także jubileusz 25. lecia kapłaństwa. Ksiądz Ludwik wygłosi słowo Boże, a po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na dzieła misyjne na Madagaskarze. Po koronce do Miłosierdzia Bożego, około godz. 15.15 spotkanie z ks. Ludwikiem dla Koła Misyjnego i wszystkich chętnych w salce parafialnej.
  3. Także w przyszłą niedzielę przypada III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Uroczystej Mszy Świętej w Katedrze o godz. 15.00 będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz. Po Mszy świadectwo postulatora procesu beatyfikacyjnego Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów.
  4. Organizatorzy 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Janą Górę zachęcają do udziału w tej formie rekolekcji w drodze. Zapisy przez formularz na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl  Szczegóły na plakacie.
  5. Komenda Policji w Rzeszowie zwraca się z apelem o ostrożność w przekazywaniu jakichkolwiek informacji osobom próbującym wyłudzić telefonicznie pieniądze lub kosztowności, które działają nie tylko tzw. metodą na wnuczka, ale podszywają się pod przedstawicieli policji, prokuratury, banku, administracji itp. Prosimy o ostrożność!
  6. Prośba od nas, kapłanów, aby zwrócić uwagę na osoby podejrzane, które przychodzą do kościoła i np. zachowują się w sposób naruszający powagę miejsca. Ostatnio, jak wszyscy zauważyli, zginęła skarbona z ofiarą dla ubogich. Sprawca zdemolował i wyrwał skarbonę z mocowań, co zarejestrował zapis monitoringu. Sprawa została zgłoszona na policję.
  7. Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 2a dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 23 lipca o 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 4.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.