Przejdź do treści

16. Niedziela zwykła – 23.07.2023

  1. Dzisiaj gościć w naszej wspólnocie ks. Ludwika Wawrzeczkę MSF, który od 19 lat pracuje na Madagaskarze. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę na dzieła misyjne prowadzone przez ks. Ludwika. Po koronce do Miłosierdzia Bożego spotkanie z ks. Ludwikiem dla Koła Misyjnego i wszystkich chętnych w salce parafialnej.
  2. Dzisiaj przypada III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Uroczystej Mszy Świętej w Katedrze o godz. 15.00 będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz. Po Mszy świadectwo postulatora procesu beatyfikacyjnego Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów.
  3. Także dzisiaj rozpoczyna się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Samochody i inne pojazdy pobłogosławimy w przyszłą niedzielę, 30 lipca, po Mszy św. o godz. 12.00. Samochody prosimy ustawić na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Solarza. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. Przypominamy o trwających zapisach na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Janą Górę przez formularz na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl  Szczegóły na plakacie.
  5. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 4 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 30 lipca o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 6.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.