Przejdź do treści

17. Niedziela zwykła – 30.07.2023

 1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, w ramach Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy, zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 pobłogosławimy samochody i inne pojazdy. Samochody prosimy ustawić na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Solarza.
 2. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc ważnych kościelnych świat maryjnych oraz rocznic  narodowych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości. Deklaracje trzeźwości wyłożone są na stolikach z prasą. Wypełnione można złożyć w zakrystii lub kancelarii.
 3. W środę, 2 sierpnia, możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
 4. W piątek, 4 sierpnia, wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 6.30 w kościele farnym w Rzeszowie. Msza będzie transmitowana przez Radio VIA. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pątnikom poprzez fale Katolickiego Radia VIA.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 6. Okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych w piątek rano przed Mszą Świętą oraz po południu od godz. 17.00. Msze Święte o 7.00 i 18.00. Rano o 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej.
 7. W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od godziny 8.30. W związku z urlopami do chorych pójdzie tylko trzech kapłanów. Prosimy więc o cierpliwość, kapłani dotrą do wszystkich.
 8. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec w sobotę o godz. 17.15.
 9. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada 7. rocznica śmierci ks. Andrzeja Rabija MSF, pierwszego proboszcza parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za spokój Jego duszy w czasie Mszy Świętej o 12.00.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 11. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 6 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 6 sierpnia o 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 8.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.