Przejdź do treści

19. Niedziela zwykła – 13.08.2023

  1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze jak w każdą niedzielę wakacyjną. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. O 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  2. Na apel Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, dzień 15 sierpnia b.r. obchodzony będzie w Kościele w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią. Kraj ten zmaga się z największa w historii powodzią, która dotknęła 2/3 jego terytorium. W związku z tym, w uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a po  wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka funduszy do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi.
  3. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 9 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 20 sierpnia o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 10.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszła śp. Barbara Nocoń (lat 74) z ul. Rataja 10. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…