Przejdź do treści

22. Niedziela zwykła – 3.09.2023

 • Gościmy w naszej Parafii Pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji Oddanie33. Pan Adrian zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji i odnowienia naszego oddania Matce Bożej. Będzie tez możliwość nabycie książek.
 • Przypominamy, że od dzisiaj powraca stały porządek Mszy św. niedzielnych – po południu o 15.00 i wieczorem o 18.00. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku o stałych godzinach. Informujemy, że w kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje na 2024 rok.
 • Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek, 4 września o  11.00.
 • Uroczysta Msza Święta inaugurująca pracę formacyjną wspólnot duszpasterskich będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy nie tylko animatorów, ale całe wspólnoty.
 • W piątek święto Narodzenia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji podjętej 8 grudnia 2022 r. Prosimy osoby, które złożyły modlitewne zobowiązanie, o przyniesienie czerwonej róży jako symbolu ocalenia zagrożonego życia. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • W piątek, świętem Narodzenia NMP rozpoczną się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Informacje na afiszu i stronie internetowej Sanktuarium Pani Rzeszowa.
 • Schola Gioia zaprasza dzieci, które chcą śpiewać w scholii. Pierwsza próba dla wszystkich dzieci (kandydatów i już zaangażowanych) w sobotę o 11.00 w sali na piętrze.
 • Oaza dziecięca i  młodzieżowa zaprasza na pierwsze spotkanie inaugurujące rok formacji nowych i obecnych członków w piątek o 16.30 uczniów klas IV – VII, a po Mszy wieczornej uczniów klas VIII. Jednocześnie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspierali akcje prowadzone przez Oazę. Dzięki Waszej ofiarności sześć osób mogło uczestniczyć w letnich rekolekcjach oazowych. Bóg zapłać!
 • Zapraszamy nowe osoby do służby w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Zbiórka dla obecnych ministrantów oraz kandydatów – w sobotę, 9 września, o 11.00 w salce ministranckiej.
 • W przyszłą niedzielę w Markowej odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. Uroczystość będzie transmitowana na antenie TVP 1. Uroczysta Msza Święta o godz. 10.00.
  Osoby, które zamówiły wejściówki na plac celebry mogą je odebrać dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Dostaliśmy dodatkowo kilkanaście wejściówek i zapraszamy po odbiór osoby, które pragną uczestniczyć w Mszy świętej beatyfikacyjnej w Markowej. Do sektorów należy przybyć najpóźniej do godz. 8.00.
  Organizatorzy zrezygnowali ze specjalnych kart parkingowych. Na parkingi będzie można wjechać już od godz. 24.00, a w samochodzie za przednią szybą należy umieścić kartkę formatu A4 z literą „P”. Tak oznakowane samochody będę kierowane na parkingi.
 • Samorządowa Rada Osiedla zaprasza Mieszkańców na Rodzinny Piknik Sportowy, który odbędzie się 9 września br. w parku przy scenie osiedlowej. Zaplanowane są atrakcje dla młodszych i starszych Mieszkańców m.in. darmowe zjeżdżalnie, różne mecze i zawody sportowe, cenne nagrody dla zwycięzców w zawodach oraz niespodzianki. Szczegóły na plakatach.
 • Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 17 klatki 1 – 5 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 10 września o 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Zbyszewskiego 17 klatki 6 – 8.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odeszła śp. Jolanta Pikiel (lat 67) z ul. Solarza 4. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…