Przejdź do treści

23. Niedziela zwykła – 10.09.2023

 1. Dzisiaj w Markowej obędzie się (odbyła się) beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci. Polskie rodziny zyskały nowego Orędownika. Ufamy, że ta błogosławiona Rodzina będzie wypraszał łaski dla wszystkich, którzy przez Jej wstawiennictwo polecać będą Bogu swoje intencje. Niech ich modlitwy oraz przykład wspierają rodziny w chrześcijańskim życiu i pomagają wszystkim kroczyć prawdziwą drogą świętości. Już od dziś możemy modlić się o cud potrzebny do kanonizacji Rodziny Ulmów.
 2. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich przy Sanktuarium o godz. 18.00. Więcej informacji na plakatach.
 3. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 18.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. O 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie dziękować za 30 lat obecności w naszej Parafii. Wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Zbigniew Rycerz MSF. Po Mszy spotkanie. Członkowie Apostolstwa mogą w tych dniach, tzn. w czwartek i piątek zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 5. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne odnośnie Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy o 10.30 w dolnym kościele.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne o godz. 16.45.
 7. W niedzielę, 17 września przypadaŚwiatowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po wszystkich Mszach Świętych zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.
 8. Chór Sancta Familia spotyka się na próbach w poniedziałek i środę o 19.00 w sali na parterze. Zapraszamy nowe osoby. Uczestnictwo w chórze stwarza możliwość rozwoju dla wszystkich dorosłych miłośników sztuki chóralnej, bez względu na wiek, czy wykształcenie muzyczne.
 9. Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkania formacyjne w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. We wspólnocie jest miejsce dla wszystkich: rodzin, małżeństw, samotnych, chorych; tych którzy Boga odnaleźli i tych którzy Go szukają.
 10. Diakonia Uwielbienia Tańcem zaprasza wszystkie chętne osoby powyżej 18-go roku życia, które chciałyby tańcem wielbić Boga, na spotkania warsztatowo – modlitewne w każdą środę o 19.30 w sali ks. Berthiera.
 11. Młodzieżowa wspólnota IGNIS zaprasza osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania na spotkania poniedziałkowe o godz. 20.00.
 12. Zespół MIZMOR zaprasza osoby, które pragną wielbić Pana Boga śpiewem. Spotkania
  w każdą niedzielę o 16.30.
 13. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 17 klatki 6 – 8 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 17 września o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców szeregówek i domków przy ul. Stojałowskiego.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Komunikat Prezydenta Miasta Rzeszowa. Spotkanie z Prezydentem Rzeszowa dla osiedli: Krakowska-Południe, Kotuli i Przybyszówka odbędzie się w piątek, 15 września o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny.

Do wieczności odeszła śp. Zofia Patrońska (lat 91) z ul. Lewakowskiego 9. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…